آمار جهانی کرونا امروز شنبه ۵ شهریور ۱۴۰۱

آخرین آمار فوت و ابتلا به کرونا برای امروز شنبه ۵ شهریور ۱۴۰۱ منتشر شد.

به گزارش تازه‌نیوز، بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۶۰۵ میلیون و ۹۸ هزار و ۷۳۶ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۴۸۵ هزار و ۹۷۴ بیمار کووید نیز تأیید شده است.

به نقل از ایسنا، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۵.۹ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۴ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۳ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۷ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۳ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۹۵,۹۷۰,۰۰۷۱,۰۶۸,۸۴۳
۲هند۴۴,۳۹۸,۶۹۶۵۲۷,۵۹۷
۳فرانسه۳۴,۴۴۶,۸۵۴۱۵۳,۸۵۷
۴برزیل۳۴,۳۶۸,۹۰۹۶۸۳,۴۶۴
۵آلمان۳۲,۰۴۱,۳۴۸۱۴۷,۱۰۴
۶انگلیس۲۳,۴۹۲,۸۷۵۱۸۷,۷۶۱
۷کره جنوبی۲۲,۸۹۸,۵۲۳۲۶,۴۹۹
۸ایتالیا۲۱,۷۶۷,۰۶۰۱۷۵,۲۲۶
۹روسیه۱۹,۳۱۱,۹۷۳۳۸۳,۹۱۰
۱۰ژاپن۱۸,۱۸۰,۴۲۵۳۸,۵۲۲

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۲۰ هزار و ۹۹۳ مورد ابتلا و ۱۴۳ هزار و ۶۴۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.