۱۵۰ هزار راکت و موشک دوربرد ایران در لبنان، همگی به روی اسرائیل نشانه رفته‌اند!

کیهان امروز در ستون خبرهای ویژه خود اظهارات یک مقام سابق امنیتی اسرائیل را پوشش داده است.

به گزارش تازه‌نیوز، کیهان نوشت: آموس گیلعاد از مقامات اطلاعاتی سابق اسرائیل گفت: ١۵٠ هزار راکت و موشک دوربرد ایران در لبنان، همگی به روی اسرائیل نشانه رفته‌اند.

به گزارش رادیو فرانسه، مسئولان پیشین سرویس‌های اطلاعاتی اسرائیل هشدار داده‌اند که ارتش این کشور باید به فورّیت خود را برای رویارویی نظامی احتمالی با ایران و گروه‌های نیابتی آن در منطقه آماده کند.

آموس گیلعاد، رئیس‌پیشین دفتر امور سیاسی-نظامی وزارت دفاع اسرائیل، و سرتیپ یاکوف آمیدرور، مشاور پیشین امنیت ملی اسرائیل، با اظهار این مطلب در گفت‌وگو با نشریۀ «اسرائیل هیوم» عنوان کردند.

این مطالب را هم ببینید:

آموس گیلعاد تهدید ایران را تهدیدی راهبردی علیه اسرائیل خوانده و گفته است: ایران منابع هنگفتی را به توسعۀ ظرفیت های تهدیدآمیز خود اختصاص می‌دهد. آموس گیلعاد یادآوری کرد: ایران در لبنان علاوه‌بر توانایی های تروریستی و سایبری دارای ١۵٠ هزار راکت و موشک دوربرد است که همگی به روی اسرائیل نشانه رفته‌اند.

به گفتۀ یاکوف آمیدرور، گزینه‌های دیپلماتیک در مقابل ایران به انتها رسیده‌اند و مقامات آمریکا تقریباً به هر قیمتی در پی دستیابی به توافق با ایران هستند. او سپس افزود: ایران در مقابل فشارهای دیپلماتیک و اقتصادی عقب نشینی نخواهد کرد و هیچ وسیلۀ دیگری که شامل به‌کارگیری نیروی نظامی نباشد، نخواهد توانست حکومت ایران را از تلاش برای دستیابی به سلاح اتمی بازدارد. به گفتۀ آمیدرور این امر اسرائیل را ناگزیر از آماده کردن خود برای استفاده از گزینۀ نظامی در مقابل رژیم ایران می‌کند. وی در ادامه افزوده که اسرائیل نمی‌تواند به دلایل مختلف بدون هماهنگی با آمریکا به ایران حمله کند. یاکوف آمیدرور همچنین تأکید کرده که اسرائیل باید پیوندهای خود را با کشورهای غربی و کشورهای عرب منطقه تقویت کند و در عین حال از توهم ایجاد یک ناتوی منطقه ای پرهیز کند.

همزمان یک مقام ارشد دولت اسرائیل خبر داد که این کشور و دولت آمریکا سرگرم تدارک ملاقاتی میان یائیر لاپید، نخست وزیر اسرائیل، و جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، در بیستم سپتامبر آینده هستند. قرار است این ملاقات در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل و بعد از سخنرانی جو بایدن در این اجلاس صورت بپذیرد. قرار است پیش از این ملاقات رهبران دو کشور در روزهای آینده با یکدیگر گفت‌وگوی تلفنی نیز انجام بدهند.

بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل، در ملاقات با اعضای یک گروه مهم «اندیشه‌کده» در واشنگتن گفت متن توافق احتمالی با ایران نیازمند تغییرات مهم است. او پیشروی‌های اتمی ایران را در سال های گذشته در زمینه‌های دانش، زیرساخت‌ها و ظرفیت‌ها مهم و بعضاً برگشت‌ناپذیر خواند و افزود: در پایان یک چنین توافقی، ایران قادر به تولید سلاح اتمی خواهد بود.

وزیر دفاع اسرائیل همچنین گفت: مستقل از سناریوهای آینده در مقابل حکومت ایران، اتخاذ تدابیر علیه نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی که کل منطقه را تهدید می‌کنند ضروری است. بنی‌گانتس در ملاقات جمعه گذشته با مشاور امنیت ملی آمریکا، جیک سالیوان، گفت که اسرائیل برای داشتن یک گزینۀ نظامی حقیقی علیه رژیم ایران به آمریکا نیازمند است. وزیر دفاع اسرائیل در سفر خود به واشنگتن موفق نشد با همتای آمریکایی خود ژنرال آستین ملاقات کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.