عامل جنایت هولناک شهریار به اعدام محکوم شد

پسر جوانی که در جنایتی هولناک ۴نفر را در شهریار به قتل رسانده و یک روز بعد در خیابان طالقانی به ‌سوی مأموران پلیس تیراندازی کرده بود با رأی قاضی دادگاه انقلاب اسلامی به اتهام محاربه و افساد فی‌الارض به اعدام محکوم شد.

به گزارش تازه‌نیوز، این پرونده صبح روز جمعه ششم خرداد ماه امسال با قتل ۴نفر در روستای بالابان شهریار با شلیک گلوله گشوده شد. مقتولان، نگهبانان یک سازمان دولتی بودند که در محدوده زمین‌های این سازمان نگهبانی می‌دادند که ناگهان پسری جوان به‌سوی آنها تیراندازی کرد. در این حادثه علاوه بر ۴نفری که به قتل رسیدند ۲نفر دیگر نیز مجروح شدند.

به نقل از همشهری، از همان لحظات اولیه تحقیقات در این‌باره ادامه داشت تا اینکه یک روز بعد جوان مسلح درحالی‌که به تهران گریخته بود در خیابان طالقانی به‌سوی چند نفر از مأموران پلیس تیراندازی کرد. در این حادثه ۴نفر از مأموران مجروح شدند و در نهایت مرد مسلح دستگیر شد. متهم وقتی تحت بازجویی قرار گرفت اعتراف کرد به‌دلیل اختلافات ملکی که پدرش با این سازمان دولتی داشته دست به این جنایت زده است. با تکمیل شدن تحقیقات در این‌باره، پرونده متهم با صدور کیفرخواست به اتهام محاربه به دادگاه انقلاب اسلامی فرستاده شد.

در دادگاه
در جلسه دادگاه که هفته گذشته در شعبه۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار شد نماینده دادستان جزئیات بیشتری از این جنایت هولناک متهم فاش کرد. او گفت: متهم با یک کلت کمری ۴نفر از نگهبانان شرکتی را در شهریار به قتل رسانده و به هر کدام تیر خلاص نیز زده است. او همچنین در خیابان طالقانی به ‌سوی پلیس تیراندازی کرده که از میان ۴مأمور مجروح یکی از آنها بینایی‌اش را از دست داده است. در ادامه این جلسه، مأموران انتظامی و خانواده مقتولان شکایت‌شان را مطرح کردند و پس از دفاعیات متهم و وکیل مدافعش، ختم دادرسی اعلام شد.

روز گذشته، درحالی‌که یک هفته از محاکمه می‌گذشت متهم بار دیگر به دادگاه انقلاب منتقل شد تا رأی دادگاه به او ابلاغ شود. هیأت قضایی شعبه۱۵ دادگاه انقلاب وی را به اتهام محاربه و افساد فی‌الارض از طریق تیراندازی به سمت افراد و مأموران فراجا، مباشرت در ۴فقره قتل عمدی، شروع به قتل با استفاده از سلاح گرم نسبت به مأموران فراجا و ایجاد رعب و وحشت در بین مردم در شهر تهران و شهرستان شهریار با استفاده از سلاح گرم به اعدام محکوم کرد.

قاضی صلواتی با اشاره به اتهامات متهم گفت: اقاریر صریح و منطبق با واقع این فرد در تمامی مراحل دادرسی، حاکی از این است که وی اقدام به تهیه سلاح و مهمات، استفاده از سلاح کلت کمری، ارتکاب ۴فقره قتل در شهریار، تیراندازی به سمت مأموران فراجا و مجروح کردن حداقل ۵نفر کرده است. با توجه به قرائن و شواهد موجود در پرونده، اقدامات متهم از مصادیق محاربه است و براساس مواد ۲۷۹، ۲۸۳ و بند الف ماده۲۸۲ قانون مجازات اسلامی مصوب سال۱۳۹۲، او به اعدام محکوم شد. به‌گفته قاضی صلواتی این حکم به‌صورت حضوری به متهم ابلاغ شده و ظرف مدت ۲۰روز قابل فرجام‌خواهی در دیوان عالی کشور است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.