افزایش حقوق بازنشستگان با احکام جدید واریز می‌شود

افزایش ۳۸درصد بعلاوه ۵۱۵.۱۶۶ تومان حقوق بازنشستگان به تصویب رسیده است. طبق وعده دولت این افزایش حقوق بازنشستگان در واریزی جدید این گروه اعمال می‌شود.

به گزارش تازه‌نیوز، بالاخره پس از گذشت ۶ ماه از سال، طبق وعده دولت سیزدهم در ششمین واریزی حقوق بازنشستگان، افزایش حقوق اعمال می‌شود. با این وجود، بازنشستگان همچنان نگران پرداختی‌های دولت هستند.

به نقل از خبرآنلاین، این در حالی است که محمدهادی زاهدی‌وفا، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید دارد، با بررسی‌های انجام شده و تامین منابع مالی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران سایر سطوح طبق سقف شورای عالی کار اصلاح می‌شود.

این مطالب را هم ببینید:

ضرورت احکام جدید حقوق بازنشستگان در سایر سطوح

با این حال، حسن صادقی، رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در یادداشتی به لزوم صدور احکام جدید بازنشستگان سایر سطوح کارگری قبل از دوازدهم شهریور ماه اشاره کرد.

به گفته وی، در واپسین روزهای هفته دولت قرار داریم و هنوز شاهد تحرکی از سوی مقامات دولتی که بیانگر اقدامی در جهت صدور احکام بازنشستگان سایر سطوح بازنشستگان تامین اجتماعی باشد، نبوده‌ایم. چندی پیش نیز شاهد ابلاغ مصوبه شورای‌عالی کار (۳۸ درصد+۵۱۵.۱۶۶ تومان) پیرامون افزایش سایر سطوح حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از سوی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده‌ایم و مقرر شد اصلاح و صدور احکام جدید سایر سطوح بازنشستگان تامین اجتماعی در شهریور ماه صورت گیرد که همین امر، امید را در دل جامعه هدف و نمایندگان آنان پس از گذشت پنج ماه از سال ۱۴۰۱، زنده کرد.

صادقی متذکر شد: تحقق مطالبات سایر سطوح بازنشستگان تامین اجتماعی برای حقیر و آنانی که دل در گرو آرامش و سکینه قلب جامعه کارگری بازنشسته دارند، مهم‌ترین خواسته و مطالبه است و تأخیرِ بیشتر از این، در صدور احکام جدید سایر سطوح بازنشستگان تامین اجتماعی جایز نیست.

وی تاکید کرد: سایر سطوح بازنشستگان تامین اجتماعی امید به آن دارند تا ۱۲ شهریور ماه شاهد تحقق وعده آقای زاهدی وفا سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر اصلاح و صدور احکام جدید خود باشند. اما تجربه اینجانب طی سالیانِ سال در حوزه‌ی برنامه‌ریزی و برنامه‌نویسی سازمان تامین اجتماعی از یکسو و تقاضای توأم با دلواپسی بازنشستگان که به حق نیز است، از سوی دیگر، عرصه را بسیار سخت و غیرقابل تحمل کرده است و اگر اصلاح و صدور احکام جدید سایر سطوح بازنشستگان تامین اجتماعی تا ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ اعمال نشود، جامعه کارگری بازنشسته برای چندمین بار در سال ۱۴۰۱ شاهد خلف وعده و عدم اجرای قانون توسط مسؤولین مربوطه خواهند بود.

3 نظر
  1. طیی

    شرط داره. تا از افزایش حقوق دولتی ها اطمینان کامل پیدا نکنند از افزایش حقوق بازنشستگان خبری نیست

  2. ش پوراحمدی

    فعلا که از احکام جدیدخبری نیست واین دولت وعمال وروسایش که درکشوربرسرکارندبقدری بیشرمندکه یکروزمانده به واریزحقوقهارییس سازمان خواهد گفت ببخشیدچون حقوقهاازفردابایدواریزشودازماه آینده احکام با حقوق جدیداجرامیشود .

  3. بازنشسته فرهنگی

    افزایش حقوق سایر بازنشستگان از جمله بازنشستگان آموزش و پرورش را همانند سایر سطوح تامین اجتماعی در نظر بگیرید تا تبعیضی نباشه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.