سازمان تامین اجتماعی: افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان از شهریور اعمال و پرداخت می‌شود

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از پرداخت افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان سایر سطوح از شهریور ماه خبر داد و گفت: معوقات بازنشستگان نیز در آینده پرداخت می‌شود.

به گزارش تازه‌نیوز، میرهاشم موسوی؛ مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی امروز با حضور در یک تلویزیونی درباره جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح اظهار کرد: در این زمینه ابتدا باید از رئیس‌جمهور تشکر کنم که شخصاً نسبت به این موضوع ورود پیدا کرد و با دستور ویژه آقای رئیسی، این مسئله به سمتی رفت که به افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح انجامید.

وی تصریح کرد: بر همین اساس، حقوق بازنشستگان سایر سطوح بر مبنای مصوبه شورای عالی کار در سال جاری افزایش یافت که در همین خصوص حقوق این گروه از بازنشستگان ۳۸ درصدی بعلاوه عدد ۵۱۵ هزار تومان افزایش یافت و دغدغه بازنشستگان در این زمینه پاسخ داده شد.

این مطالب را هم ببینید:

به نقل از تسنیم، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به افزایش حقوق بازشتستگان حداقل‌بگیران و سایر سطوح در سال جاری گفت: افزایش ۵۷.۴ درصدی برای حداقل بگیران بود و ۳۸ درصدی بعلاوه ۵۱۵ هزار تومان برای سایر سطوح، بی‌سابقه بوده است.

موسوی افزود: انشاءالله در شهریور ماه، احکام بازنشستگان سایر سطوح صادر و پرداخت حقوق این افراد نیز بر اساس احکام جدید خواهد بود.

وی تصریح کرد: بازنشستگان می‌توانند طی چند روز آینده احکام خود را در سیستم الکترونیکی سازمان تأمین اجتماعی مشاهده کنند و معوقات و مابه‌التفاوت افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان سایر سطوح تأمین اجتماعی نیز پرداخت خواهد شد و از اول فروردین سال ۱۴۰۱ این افزایش اعمال خواهد شد اما برای پرداخت معوقات باید زمینه‌هایی فراهم شود و در ارتباط با مباحث مالی این مابه‌التفاوت جلساتی را با کانون بازنشستگان برگزار کرده‌ایم و این جزو تعهداتمان است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا می‌توانید زمانی برای پرداخت معوقات و مابه‌التفاوت افزایش ۳۸ درصدی بازنشستگان سایر سطوح اعلام کنید، گفت: تلاش می‌کنیم از این سهامی که از دولت می‌گیریم آن را تبدیل به نقدینگی کنیم و پرداخت کنیم البته مدل‌هایی را نیز طراحی می‌کنیم و بازنشستگان نگران نباشند و ما تلاش خواهیم کرد در اسرع وقت این شرایط فراهم شود که پرداخت معوقات را انجام دهیم.

 

۱ نظر
  1. samad

    بجای صد بار گفتن یکبار عمل کنید اولا تشکر از رییس جمهور لازم نیست چون این بلا را شخص رییس جمهور و هیات دولت به سر بازنشستگان آوردند طوریکه نیمه سال گذشته و ما هنوز به نرخ سال قبل حقوق میگیریم ایشون میباید بخاطر این اقدام غیر قانونی از بازنشستگان و خانواده های آنان عذرخواهی کند ثانیا سود بانکی حاصل از این تاخیر باندازه ای هست که حقوق شش ماهه دوم را جبران کند و نیازی به تامین مالی نمیباشد اگر دو سه سال بقیه مسولیت رییسی به همین روال ادامه یابد پدر بازنشستگان و بلکه تمامی اقشار ضعیف جامعه در خواهد آمد کجای این دولت انقلابی ,عدالت محور و اصولگرا میباشد رییسی با این اقداماتش قدرت خرید مردم را به صفر رسانده و با موج جدید گرانیها که در برنامه خود دارد برای همیشه اقتصاد این مملکت را نابود خواهد کرد کافیست قیمتها را با دو سال قبل نه بیشتر مقایسه کنید اینهایی که روحانی را قبول نمیکنند احمدی نژاد را قبول نمیکنند چه گلی به سر این ملت زدند صد رحمت به کفن دزد قدیم . کار بلد نیستند ولی ادعاها تا عرش خدا رسیده است ببین چقدر پررو تشریف دارند که برای اقدام غیر قانونی و ساختار شکنی خودشان از مردم انتظار قدردانی دارند پناه برخدا.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.