ادعای روزنامه اسرائیل درباره زمان امضای توافق هسته‌ای

یک مقام ارشد اسرائیلی به خبرنگاران گفت که اسرائیل به این نتیجه رسیده است که ایران و قدرت‌‌های جهانی تا پیش از انتخابات میان دوره‌ای آمریکا در ماه نوامبر سال جاری، به توافق هسته‌ای (برجام) برنمی‌گردند.

به گزارش تازه‌نیوز، یک مقام ارشد اسرائیلی که نامش اعلام نشده گفت «اگر آمریکا به خواسته‌های ایران تن ندهد و ایران به خواسته‌های آمریکا تن ندهد و سازمان بین‌المللی آژانس اتمی هم تحقیقات خود را متوقف نکند، در این صورت بازگشت به توافق وجود نخواهد داشت.

به نقل از بی‌بی‌سی، این مقام تاکید کرد که ایران بدون دریافت امتیازات اضافی از غرب، قصد ندارد به تعهدات خود در برجام بازگردد.

در عین حال، اسرائیل «انتظار ندارد که ایران [با یک توافق جدید] موافقت کند».

این مطالب را هم ببینید:

یائیر لاپید، نخست وزیر اسرائیل امروز به آلمان سفر کرده و برنامه هسته‌ای ایران از محورهای اصلی مذاکرات او در این سفر اعلام شده است.

روز شنبه (۱۰سپتامبر) فرانسه، آلمان و بریتانیا در بیانیه مشترکی با انتقاد از جمهوری اسلامی در روند احیای برجام گفتند که مواضع تهران «تردیدهایی جدی را در مورد نیات و تعهد ایران به نتیجه موفقیت آمیز برجام ایجاد می‌کند».

یائیر لاپید، نخست وزیر اسرائیل از این سه کشور به دلیل موضع‌گیری در برابر ایران در جریان مذاکرات احیای برجام قدردانی کرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.