کاهش شدید شانس برنده شدن در سومین قرعه‌کشی خودرو +جدول

با کاهشی جدی ظرفیت خودروهای عرضه شده در جدیدترین قرعه‌کشی خودرو و رکورد زدن تعداد ثبت‌نام‌کنندگان، شانس برد به تنها ۰٫۳ درصد رسید.

به گزارش تازه‌نیوز، امروز ثبت‌نام در سومین دور قرعه‌کشی خودرو در سامانه یکپارچه به پایان رسید و ۶میلیون و ۶۸۴هزار و ۳۸۴ نفر برای خرید خودرو از این سامانه ثبت‌نام کردند. در حالی که تعداد خودروهای عرضه‌شده در این مرحله از قرعه‌کشی نسبت به مرحله قبل حدودا نصف شده و تنها ۶۰هزار خودرو بود، تعداد متقاضیان افزایش یافت. بنابراین، شانس برنده شدن خودرو برای هر یک از متقاضیان به ۰٫۹ درصد کاهش یافت.

شانس برنده شدن در قرعه کشی خودرو

به نقل از فردای اقتصاد، اما با توجه به آن‌که نیمی از ظرفیت ۶۰هزار خودرو (معادل ۳۰هزار خودرو) مذکور مربوط به طرح جوانی جمعیت و ۲۰ درصد آن (۱۲هزار خودرو) برای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده در نظر گرفته شده بود، شانس برنده شدن متقاضیان عادی در قرعه‌کشی خودرو حتی از رقم ۰٫۹ درصد هم کمتر شده و به ۰٫۳ درصد می‌رسد.

از میان نزدیک به ۷میلیون متقاضی، ۳۶۴ هزار و ۸۳ نفر (معادل ۵٫۴ درصد) متقاضی طرح جوانی جمعیت و ۱۲۴ هزار و ۵۶۹ نفر (معادل ۱٫۹ درصد) متقاضی طرح جایگزینی خودروهای فرسوده بودند.

این مطالب را هم ببینید:

طبق اعلام قالیباف، سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به دلیل خروج محصولات سایپا (به جز ساینا S) از قرعه‌کشی، تنها ۱٫۲ درصد از نام‌نویسی‌ها به متقاضیان شرکت سایپا اختصاص داشت و بیش از ۹۷ درصد آن برای محصولات ایران خودرو بود. ایران خودرو در سومین مرحله از تخصیص خودرو از طریق سامانه یکپارچه در فروش فوق‌العاده خود شش محصول پژو ۲۰۶ تیپ ۲، رانا پلاس سقف شیشه‌ای و گیربکس ۶ سرعته، سورن پلاس جدید، پارس سال با موتور XUTP، پارس TUS و دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک و در پیش فروش ۴ محصول تارا دستی، تارا اتوماتیک، دنا پلاس توربو شارژ دستی و دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک را عرضه کرد. گروه خودروسازی سایپا هم فروش فوق‌العاده ۵ محصول کوییک اس، ساینا اس، کوییک پلاس با گیربکس اتوماتیک، کوییک آر و کوییک آر با گیربکس اتوماتیک با موعد تحویل ۹۰ روزه را آغاز می‌کند و این ثبت‌نام تا تکمیل ظرفیت محصولات از طریق سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ادامه خواهد داشت.

رشد آرام قیمت‌ها در بازار راکد خودرو

بازار خودرو در عین حفظ شرایط رکودی افزایش تدریجی و اندک قیمت‌ها را تجربه می‌کند. امروز شاخص کل قیمت خودروی بورسان ۰٫۱ درصد افزایش داشت که برآیندی از رشد ۰٫۳ درصدی شاخص قیمت خودروهای چینی و افت ۰٫۱ درصدی شاخص قیمت خودروهای داخلی بود.

خودروهای داخلی با بیشترین تغییر قیمت امروز عبارت بودند از:

۱- پراید ۱۵۱ با یک میلیون تومان یا ۰٫۶ درصد افت به ۱۷۵ میلیون تومان رسید.

۲- تیبا ۲، رانا پلاس و ساینا EX هر سه ۵۰۰هزار تومان معادل ۰٫۱۷ درصد افت داشتند.

خودروهای چینی با بیشترین تغییر قیمت نیز عبارت بودند از:

۱- ام‌وی‌ام X33S که ۱۰میلیون تومان معادل ۱٫۵ درصد رشد را تجربه کرد و به ۶۸۰میلیون تومان رسید.

۲- کی‌ام‌سی T8 با ۱۰میلیون تومان (۰٫۹ درصد) افزایش قیمت، یک میلیارد و ۱۶۰ تومان معامله شد.

۳- در سوی مقابل، چری تیگو ۷ با ۱۰میلیون تومان (۰٫۹ درصد) کاهش قیمت، به یک‌میلیارد و ۱۴۰میلیون تومان رسید.

شانس برنده شدن در قرعه کشی خودرو

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.