چه کسی یکسال خود را جای رئیسی جا زد؟ +عکس

بیانیه دیرهنگام روابط عمومی دفتر ئیس جمهور در خصوص حساب توئیتری سید ابرهیم رئیسی با واکنش فعالان رسانه‌ای مواجه شد.

به گزارش تازه‌نیوز، چالش جدید تیم رسانه‌ای دولت، اطلاع رسانی دیر هنگام درباره اکانت توئیتری سید ابراهیم رئیسی است! سوالی که حالا کاربران شبکه اجتماعی توئیتر را سرگرم کرده: چه کسی یک سال به‌جای رئیسی توئیت زد؟

انتشار خبری از سوی روابط عمومی دفتر رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه رئیسی حساب کاربری در توئیتر ندارد، چالش جدیدی برای دولت سیزدهم شده است. خبرآنلاین در گزارشی با اشاره به این اطلاع رساین دیر هنگام نوشت:تقریبا تمام توئیت‌هایی را که تا چندی پیش به‌نام رئیسی منتشر می‌شد، اغلب خبرگزاری‌های رسمی کشور و سایت‌های حامی رئیسی و سایر رسانه‌ها، بازنشر دادند و این روند با تکذیب و توضیحی از سوی تیم رسانه‌ای پاستور مواجه نشد و همگی با سکوت بدرقه شدند و براین اساس، از سوی افکارعمومی به‌عنوان نظر شخص ابراهیم رئیسی ارزیابی می‌شدند و ملاک عمل تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران دولتی قرار می‌گرفتند.

اکنون، این ضرورت احساس می‌شود که تیم رسانه‌ای و سایر مسئولان ذیربط دولت سیزدهم درباره تکذیب دیرهنگام خود و ادمین و ادمین‌هایی که حداقل یک سال به‌جای رئیس‌جمهور توئیت می‌زدند، توضیح دهند و شفاف‌سازی کنند.

توئیتر ابراهیم رئیسی دقیقا، پنجم خرداد ۱۴۰۰ یعنی از فردای اعلام ردصلاحیت‌های گسترده نامزد‌های انتخاباتریاست جمهوری سیزدهم، اولین توئیت خود را منتشر کرد. البته توئیتر می‌گوید صفحه ابراهیم رئیسی در اول مارس ۲۰۲۱ یا ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ به توئیتر پیوسته است. توئیت‌های رئیسی در ابتدا از دو حساب کاربری raisi_com و raisi_org منتشر می‌شد. از رئیسی برای اولین بار بعد از ثبت نام در انتخابات، در حساب توئیتری raisi_org یک پیام مهم با کلید واژه «بانیان وضع موجود» منتشر شد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد حساب توئیتر رئیسی ۱۷۲هزار دنبال کننده دارد، اما او صرفا حساب کاربردی آیت الله خامنه‌ای را دنبال می‌کند. این حساب کاربری از زمان تاسیس در اسفند۱۳۹۹، تا به امروز ۱۰۹ توئیت منتشر کرده است. توئیت‌های این حساب کاربری در فاصله ساعات ۱۱ تا ۱۶ عصر منتشر می‌شده است. بیشترین میزان توئیت‌ها در ساعت ۱۵ روز‌ها منتشر شده است.

اما این گمان که رئیسی نویسنده اصلی توئیت‌ها نیست زمانی تقویت شد که بعد از یکسال از حکمرانی دولت سیزدهم، محمدمهدی رحیمی، مدیر کل روابط عمومی دفتر رئیس‌جمهور و باجناق پسر غلامعلی حدادعادل در توئیتر نوشت «رئیس جمهور حساب کاربری در توئیتر ندارند و حساب‌ها با اسم یا عکس آیت الله رئیسی بی ارتباط با ایشان است».

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.