آمار جهانی کرونا چهارشنبه ۲۳ شهریور/ ثبت بیش از ۶۱۴ میلیون مبتلا تاکنون

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۶۱۴ میلیون و ۸۹۰ هزار و ۹۶۰ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۲۰ هزار و ۸۱۳ بیمار کووید ۱۹ نیز تأیید شده است.

به گزارش تازه‌نیوز، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۷.۲ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۷ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۵ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۵ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۹۷,۲۰۰,۷۰۶۱,۰۷۶,۳۴۳
۲هند۴۴,۵۱۰,۰۵۷۵۲۸,۲۱۶
۳فرانسه۳۴,۷۶۴,۵۶۱۱۵۴,۵۷۸
۴برزیل۳۴,۵۹۱,۳۶۲۶۸۵,۰۵۷
۵آلمان۳۲,۵۵۸,۴۷۹۱۴۸,۴۹۸
۶کره جنوبی۲۴,۱۹۳,۰۳۸۲۷,۵۹۳
۷انگلیس۲۳,۵۵۴,۵۱۹۱۸۹,۰۲۶
۸ایتالیا۲۲,۰۷۷,۶۰۱۱۷۶,۳۳۵
۹ژاپن۲۰,۳۰۰,۳۸۷۴۲,۹۸۵
۱۰روسیه۲۰,۱۵۷,۱۴۳۳۸۵,۵۳۰

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۴۰ هزار و ۳۱۶ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۲۲۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.