آمار کرونا در جهان پنج‌شنبه ۲۴ شهریور/ بیش از ۶۱۵ میلیون مبتلا تا کنون

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۶۱۵ میلیون و ۵۰۲ هزار و ۵۵۱ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۲۳ هزار و ۲۳۴ بیمار کووید ۱۹ نیز تأیید شده است.

به گزارش تازه‌نیوز، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۷.۳ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۷ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۵ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۵ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (پنج شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۹۷,۳۴۰,۰۱۶۱,۰۷۷,۴۷۷
۲هند۴۴,۵۱۶,۴۷۹۵۲۸,۲۵۰
۳فرانسه۳۴,۷۹۸,۱۳۶۱۵۴,۶۱۱
۴برزیل۳۴,۶۰۲,۶۶۲۶۸۵,۱۷۹
۵آلمان۳۲,۶۰۴,۹۹۳۱۴۸,۷۲۸
۶کره جنوبی۲۴,۲۶۴,۴۷۰۲۷,۶۶۵
۷انگلیس۲۳,۵۵۴,۵۱۹۱۸۹,۰۲۶
۸ایتالیا۲۲,۰۹۶,۴۵۰۱۷۶,۴۰۴
۹ژاپن۲۰,۳۹۹,۹۳۳۴۳,۱۷۷
۱۰روسیه۲۰,۲۰۸,۸۷۸۳۸۵,۶۲۸

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۴۰ هزار و ۹۶۲ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۲۴۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.