اظهارات جدید رئیسی درباره احیای برجام

ابراهیم رئیسی گفت: گرفتن تصمیم نهایی برای دستیابی به توافق برجام برعهده آمریکا است.

به گزارش تازه‌نیوز، ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در مصاحبه با شبکه خبری الجزیره قطر با بیان اینکه گرفتن تصمیم نهایی برای دستیابی به توافق هسته‌ای برعهده آمریکا است، تاکید کرد: مصمم به دفاع قاطعانه از حقوق ایران و مردم آن هستیم.

به نقل از ایرنا،  رئیسی پنجشنبه شب در این مصاحبه افزود: رفع تحریم‌های ایران باید با دستیابی به ضمانت‌ها همراه باشد و برای پیشبرد مذاکرات هسته‌ای باید موضوعات پادمانی حل شود.

رئیس جمهور ایران گفت: قبل از اینکه غرب از ما بخواهد فعالیت‌های هسته‌ای را متوقف کنیم باید آن را از رژیم صهیونیستی بخواهند که سلاح‌های کشتار جمعی دارد.

وی با تاکید براینکه مصمم به دفاع قاطعانه از حقوق ایران و مردم آن هستیم درباره احتمال دیدار مستقیم با آمریکا، افزود: مذاکره مستقیم با آمریکا بر سر توافق هسته‌ای هیچ فایده‌ای ندارد و آمریکا باید اقدامات اعتمادسازی با طرف ایرانی انجام دهد.

رئیس جمهور ایران در ادامه درباره تحریم‌های جدیدی که آمریکا علیه ایران اعمال کرد، گفت: اگر واشنگتن خواستار توافق است؛ چرا در جریان مذاکرات هسته‌ای تحریم‌های جدیدی اعمال می‌کند؟

رئیسی در ادامه درباره مذاکرات تهران و ریاض افزود: مذاکرات با عربستان سعودی ادامه دارد و ما پنج دور گفت وگو برگزار کرده‌ایم و به انجام آن ادامه خواهیم داد.

رئیس جمهور ایران همچنین درباره حضور نیروهای خارجی در منطقه، گفت: اگر نیروهای خارجی دخالت نکنند، مشکلات منطقه قابل حل است.

وی در ادامه درباره تحولات عراق افزود: ما از دیدن یک دولت قدرتمند در عراق خوشحال خواهیم شد و عراقی‌ها نباید دیگر اجازه حضور آمریکایی‌ها را بدهند.

رئیس جمهور ایران گفت: کشورهای اروپایی درباره بحران عراق با ما تماس گرفتند و ما به آنها گفتیم که این موضوع به عراقی‌ها مربوط می‌شود.

2 نظر
  1. مهدی

    اقای رئیسی به شعور ملت ایران توهین نکن توداری نفت ملت را در قبال دریافت دلار امریکا می فروشی وگردش پول نفت از چرخه های مالی تحت کنترل امریکا عبور می کند وچهل وسه سال است همین کار رو می کنید بعد می گی مذاکره مستقیم با امریکا سودی ندارد؟کل اقتصاد ایران را 43سال است به دلار امریکا گره زدین بعد این حرف رو تو می زنی ، دلار 30هزار تومان لکه ننگ دولت تو است . از ملت هم مایه نگذار به دروغ که مدافع حقوق ملت هستی اگر واقعا مدافع حقوق ملت هستی ملت ودنیا به تو دستور داده اند که توافق هسته ای را در همین شرایط امضا کن که نکردی. نخیر تو مدافع حقوق ملت نیستی تو بر مسیر لجاجت با دشمنی با غرب ودولت قبل وهوای نفست پیش می روی وملت تا تاوان لجاجت تو را می دهد وبا شرط گذاشتنهای بنی اسرائیلیت بر توافق هسته ای توافق را به شکست کشاندی والان متوسل به کومونیستهای کافر وملحد چین وشرق شدی وعلت عدم مذاکره مستقیمت با امریکا برای حل مشکلات ملت تکبر توست وگرنه مذاکره مستقیم کل مشکلات ما با امریکا را تعیین تکلیف می کند .القائات اطرافیانت تورا ازمذاکره باز می دارد وگرنه ائمه وامامان هم با دشمنان اسلام مستقیما گفتگو می کردند تا اتمام حجت شود، از چه خط ومشی وچه مذهبی تبعیت می کنی که به این جواب اشتباه رسیدی وبر اشتباهت هم پافشاری داری ، از وقتی رئیس جمهور شدی پدر مستضعفین رو از گرانی وتورم در اوردی ، خدا از تو نگذرد که انصاف ورحم نداری. پشیمانیم از این که به تو رای دادیم.

  2. مهدی

    حرفهاش فقط فرافکنی است، وتوپ رو تو میدان امریکا می ندازه ، بی تعهد تر وبی مسئولیت تر از این رئیس جمهور از اول انقلاب نداشتیم. یک شرطهای بر توافق هسته ای گذاشته که خودش می دونه اون شروط را امریکا وجهان قبول نمی کنه . .مقصر شکست توافق هسته ای وخسارتهای ناشی از ان صرفا بر گردن رئیسیه وباید پاسخگو باشه .این ادم قصد توافق نداره وفقط با برجام بازی می کنه وبرای سرپوش گذاشتن بر شکستش در توافق هسته ای ورفع تحریمها تقصیر رو به گردن امریکا می ندازه وبرای منحرف کردن افکار سفر کرده به کشورهای کومونیست ومارکسیست وملحد وکافر شرق وپیمان شانگهای که اذهان رو منحرف کنه از شکستش در توافق هسته ای وبا غرب لجاجت کنه وبا پیمان شانگهای غرب رو تحریک کنه. این عملکرد رئیسی دون از شخصیت یک رئیس جمهور کشوری بزرگ مثل ایران ودون شخصیت یک روحانی است این کار باعث دشمنی بین ابر قدرتهای شرق وغرب است که دودش به چشم ایران و جهان می رود به حد کافی ابر قدرتهای شرق وغرب عالم در نقطه نهایی جنگ جهانی هستند ، یک ادم قاضی وروحانی باید در مسیر صلح جهانی حرکت کند نه در مسیر لجاجت وکینه توزی ودو بهم اندازی. رئیسی باید تکلیف برجام را مشخص کند یا باید توافق را امضا کند ویا از برجام خارج شود حالت میانه ونفاق وبلاتکلیفی نداریم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.