آمار جهانی کرونا امروز جمعه ۲۵ شهریور ۱۴۰۱

آمار جهانی فوت و ابتلا به کرونا برای امروز جمعه ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ منتشر شد.

به گزارش تازه‌نیوز، بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۶۱۶ میلیون و ۷۲ هزار و ۲۸۹ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۲۵ هزار و ۵۹۴ بیمار کووید ۱۹ نیز تأیید شده است.

 براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۷.۴ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

به نقل از ایسنا، در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۸ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۵ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۵ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۹۷,۴۳۰,۴۱۱۱,۰۷۸,۰۱۸
۲هند۴۴,۵۲۲,۷۷۷۵۲۸,۲۷۳
۳فرانسه۳۴,۸۳۱,۳۹۹۱۵۴,۶۴۴
۴برزیل۳۴,۶۱۰,۵۹۰۶۸۵,۲۵۸
۵آلمان۳۲,۶۴۳,۷۴۲۱۴۸,۸۴۵
۶کره جنوبی۲۴,۳۱۶,۳۰۲۲۷,۷۲۵
۷انگلیس۲۳,۵۸۵,۳۰۵۱۸۹,۴۸۴
۸ایتالیا۲۲,۱۱۴,۴۲۳۱۷۶,۴۶۴
۹ژاپن۲۰,۴۸۸,۳۱۲۴۳,۳۴۷
۱۰روسیه۲۰,۲۶۵,۰۰۴۳۸۵,۷۲۷

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۴۱ هزار و ۵۸۶ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۲۵۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.