جهانگیری: نمی‌توان از کنار حادثه تلخ برای مهسا امینی بی‌تفاوت گذشت

نمی توان از کنار حادثه تلخ برای خانم مهسا امینی بی تفاوت گذشت و رئیس‌جمهور گزارشی صریح و شفاف از این حادثه و موارد مشابه به مردم ارائه دهد .

به گزارش تازه‌نیوز، اسحاق جهانگیری در صفحه اینستاگرامش نوشت:

با عرض تسلیت ایام اربعین جسینی(ع)، حادثه تلخی که برای خانم مهسا امینی دختر جوان ایرانی اتفاق افتاد رویدادی تلخ و اندوه‌بار است که نمی‌توان از کنار آن با بی‌تفاوتی گذشت. واقعه‌ای که در آن دختری مسافر در عین صحت و سلامت توسط پلیس گشت ارشاد دستگیر شد. اکنون خانواده‌اش در عزای از دست دادن دخترشان هستند و افکار عمومی نیز به شدت آزرده و عصبانی است.

معاون اول رئیس‌جمهور سابق ادامه داد: تا به حال گزارش‌های تلخ دیگری از برخوردهای نامناسب با زنان و دختران جامعه منتشر شده بود درحالی که رعایت کرامت و حرمت انسان، هدف اخلاقی، دینی و قانونی انقلاب و نظام ما بوده است. لازم است رئیس‌جمهور با توجه به وظیفه‌ای که طبق قانون اساسی بر عهده دارد و سوگندی که برای دفاع از مردم خورده است، به این مسئله اهتمام ویژه‌ای بورزد و گزارشی صریح و شفاف از این حادثه و موارد مشابه به مردم ارائه دهد و با عوامل و مقصران آن برخورد قاطع و قانونی صورت گیرد. آن‌چه مهم است اتخاذ تدابیر و سیاست‌هایی است که این گونه رفتارهای غیراخلاقی و غیراسلامی برای همیشه متوقف شود. مردم ولی‌نعمت همه ما و زنان ما مایه فخر اسلام و ایران هستند و دفاع ار کرامت و حقوق آن‌ها وظیفه ماست.

این مطالب را هم ببینید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.