آقای علم الهدی! خوب است بگوییم شما هم خائن هستید؟

محمد مهاجری با انتشار یادداشتی به سخنان روز گذشته حجت الاسلام والمسلمین احمد علم الهدی، درباره نتایج انتخابات آمریکا و فرصت مذاکره، واکنش نشان داد.

به گزارش سرویس خبر ویژه تازه نیوز، محمد مهاجری روزنامه‌نگار اصولگرا در یادداشتی در صفحه شخصی خود با انتقاد از امام جمعه مشهد نوشت:

جناب حجت الاسلام والمسلمین احمد علم الهدی در بیاناتی که دیروز از قول ایشان منتشر شده است، فرموده‌اند: «آنانی که جریان تحول انتخاباتی آمریکا را فرصت می‌دانند، یا واقعأ نادان و ناآگاه هستند، نه یک نادان و ناآگاه معمولی، نادان و ناآگاهی که جهل‌شان یک جهل مرکب است و از این‌ها جاهل‌تر وجود ندارد و اگر این نیستند، خائن هستند، خیانت‌کار هستند و در مقام خیانت به ملت»

۱. لفظ حضرت ایشان اطلاق دارد به همه افرادی که نتیجه انتخابات امریکا را فرصت می‌دانند. یعنی ایشان هیچ استثنائی هم برای آن قائل نشده‌اند و حتی افراد معتقد به نظام و مصلحت‌ها را هم منها نکرده‌اند. به همین دلیل، نویسنده این سطور نیز خود را مخاطب ایشان می‌داند که او را «دچار نادانی و جهل مرکب» یا «خیانت» خوانده است.

۲. بنده هم مانند جناب آقای علم الهدی در حوزه سیاست بین‌الملل درس نخوانده‌ام و از این جهت با ایشان همترازم اما مدعی هستم در مورد نتیجه انتخابات امریکا نادان نیستم. از حضرت ایشان تقاضا می‌کنم ده استاد روابط بین الملل که مورد تایید خودشان هستند معرفی کنند، تا هر دو با هم در برابر آن اساتید، زانو بزنیم و سوادمان را عرضه کنیم و حق قضاوت در باره دانایی یا نادانی را به آن‌ها بسپاریم

۳. جناب علم الهدی راه دیگری را هم باز کرده‌اند و گفته‌اند مخاطبان ایشان اگر نادان نباشند، خائن اند. لابد ایشان می‌دانند وقتی چنین بیانی از فردی در طراز ایشان (که مقام قضایی نیستد) صادر می‌شود، در حد افتراست. آیا ایشان می‌پذیرد که اگر ثابت نشد مخالفان نظر ایشان (در مورد فرصت دانستن نتیجه انتخابات امریکا) خیانتکارند، همین اتهام از طرف مقابل وارد شود و معاذالله ایشان را خائن بخوانند؟
قطعا فردی چون من به دلیل همان آموزه‌های شرعی که بارها از منبرهای ایشان شنیده‌ام، چنین بی تقوایی را انجام نمی‌دهد. همان‌طور که اگر اساتید مورد اشاره در بالا به جهل حضرتشان گواهی دهند جرات نمی‌کنم صفتی مشابه جاهل و حتی رقیق‌تر از آن را به ساحت‌شان نسبت دهم.

۴. مقولاتی نظیر انتخابات امریکا، موضوعات نظری است و هر فردی می‌تواند دیدگاه خود را بیان کند و تصمیم نهایی در این موارد با نظام جمهوری اسلامی است و رفتارهایی مانند نیت‌خوانی که از طرف آقای علم الهدی سر می‌زند، کمافی السابق، نتیجه‌ای جز وهن جایگاه عزیزی چون ایشان را به همراه ندارد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.