بایدن بر خلاف نتانیاهو از سخنرانی لاپید در سازمان ملل دفاع کرد

اظهارات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره «راه حل دو کشوری» در مجمع عمومی سازمان ملل واکنش متفاوت رئیس جمهوری آمریکا و نخست‌وزیر اسبق این رژیم را به همراه داشته است.

به گزارش تازه‌نیوز، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در توییتی در واکنش به اظهارات یائیر لاپید، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اظهارات وی را “شجاعانه” خواند و نوشت: من از سخنان شجاعانه لاپید در مجمع عمومی سازمان ملل که گفت توافق با فلسطینی‌ها بر اساس «راه حل دو کشوری» برای هر دو طرف، برای امنیت اسرائیل، اقتصاد اسرائیل و آینده فرزندان ما خوباست»، استقبال می‌کنم.

وی افزود: من نمی‌توانم بیشتر از این موافق باشم.

این درحالی است که بنیامین نتانیاهو واکنش متفاوتی نسبت به این مسئله نشان داده است.

در همین ارتباط: حمله تند نتانیاهو به موضع‌گیری لاپید علیه ایران در مجمع عمومی سازمان ملل

وی در این باره اظهار کرد: به لاپید اجازه نمی‌دهیم که باعث تشکیل کشور فلسطین شود و اسرائیل را به قبل از «فاجعه» اسلو بازگرداند.

اظهارات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر توافق بر سر راه حل دو کشوری در مجمع عمومی سازمان ملل پیش از این نیز انتقاد شدید آویگدور لیبرمن، وزیر دارایی این رژیم را به همراه داشت.

این اظهارات پس از آن مطرح شد که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جریان سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک گفت: به دنبال دستیابی به صلح با فلسطینی‌ها هستیم، صلحی که امنیت اسرائیل را تضمین کند.

وی افزود: شرط تشکیل یک کشور برای فلسطینی‌ها این است که این کشور صلح آمیز بوده و پایگاه “تروریستی” که اسرائیل را تهدید کند، نباشد. توافق بر سر راه حل دو کشوری برای اسرائیل مناسب است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.