رونق اقتصادی بیشتر برای عربستان؛ معدن بزرگ طلا و مس در مدینه کشف شد! +تصاویر

عربستان سعودی معدن بزرگی از طلا و مس را در زیر یکی از مقدس ترین شهرهای اسلام کشف کرده است.

به گزارش تازه‌نیوز، سازمان زمین شناسی عربستان با انتشار پستی در توییتر اعلام کرد که ذخایر بزرگی از طلا و سنگ مس را در محدوده یکی از مقدس ترین شهرهای اسلام، شهر مدینه ، پیدا کرده اند و امیدوارند به تنوع بخشیدن به اقتصاد وابسته به نفت آنها کمک کند. در این بیانیه آمده است: «با اکتشافات خود، چشم‌اندازهای بیشتری را برای فرصت‌های سرمایه‌گذاری امیدوارکننده به روی جهان باز می‌کنیم.»

کشف معدن بزرگ طلا و مس در مدینه

به گزارش العربیه، مقامات سعودی امیدوارند که این کشف بتواند سرمایه گذاری بین المللی به میزان ۵۳۳ میلیون دلار (۴۸۱ میلیون پوند) را جذب کند و ۴۰۰۰ شغل جدید ایجاد کند. زمین شناسان این کشور تخمین می زنند که این پادشاهی دارای بیش از ۵۳۰۰ معدن است که حاوی ذخایر فلز، مصالح ساختمانی، سنگ های تزئینی و سنگ های قیمتی است.

کشف معدن بزرگ طلا و مس در مدینه

عربستان سعودی و تقویت معادن

معدن حوزه ای است که ولیعهد محمد بن سلمان به عنوان بخشی از برنامه چشم انداز ۲۰۳۰ خود متعهد به تقویت آن شده است. این طرح باعث می شود کشور خلیجی اقتصاد خود را متنوع کند و وابستگی خود به نفت را کاهش دهد. یکی دیگر از عناصر این طرح گردشگری است و مقامات امیدوارند تا سال ۲۰۳۰ تعداد گردشگران را به ۱۰۰ میلیون نفر افزایش دهند. در حالی که ظرفیت فرودگاه آن قرار است سالانه ۱۵۰ میلیون مسافر افزایش یابد.

برنامه بلندمدت بن سلمان بامشکل مواجه شده است!

اما برنامه بلندمدت بن سلمان برای تغییر نگرش نسبت به کشور به دلیل سابقه افتضاح حقوق بشر پادشاهی با مشکل مواجه شده است. در اوایل ماه سپتامبر، ویدیوی هولناکی به بیرون درز کرد. این ویدیو نشان می داد سرویس‌های امنیتی عربستان سعودی به طور وحشیانه به گروهی از زنان حمله می‌کنند و آنها را با موهایشان به اطراف می‌کشانند.

ویدئوی منتشر شده در توییتر نشان می‌دهد که ده‌ها مرد با لباس‌های امنیتی و سایرین با لباس ملی عربستان در تعقیب زنان، آنها را با چوب‌های چوبی کتک می‌زنند و با کمربندهای چرمی آنها را مورد ضرب و شتم قرار می دهند. سپس مردی را نشان می دهد که یکی از زنان را در حالی که فریاد می زند، از موهایش گرفته و می کشد.

منبع: روزیاتو

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.