هشدارهای روسیه اثر نکرد؛ توپخانه موشکی اوکراین آماده حمله به کریمه می‌شود؟

یک مقام پنتاگون با اشاره به ارسال سامانه توپخانه موشکی هایمارس به اوکراین گفت: این کشور می تواند با این سامانه به اهداف روسی در کریمه حمله کند.

به گزارش تازه‌نیوز، علی‌رغم هشدارهای تند روسیه درباره هرگونه لغزش اوکراین برای حمله به شبه‌جزیره کریمه، یک مقام پنتاگون اما به ریختن بنزین روی آتش این مسئله پرداخت.

به نقل از خبرآنلاین، «لورا کوپر» دستیار معاون وزیر دفاع آمریکا شامگاه سه‌شنبه گفت دو فروند سامانه توپخانه موشکی «هایمارس» ساخت این کشور، در راه اوکراین هستند.

به نوشته وبگاه «ریانووستی»، کوپر طی نشست خبری در پنتاگون گفت: «ما تنها کسانی نیستیم که سامانه‌های موشکی را برای اوکراین تامین می‌کنیم. علاوه بر هایمارس که ایالات متحده به اوکراین ارائه می‌کند، تعداد آنها به ۲۰ خواهد رسید».

این مطالب را هم ببینید:

وی درباره این سامانه‌ها ادعا کرد که هایمارس می‌تواند به ارتش اوکراین کمک کند تا به تقریبا تمام اهداف روسی در شبه‌جزیره کریمه – که طی همه‌پرسی به روسیه ملحق شد – حمله کند.

این مقام آمریکایی اظهار داشت که پنتاگون نیازی به ارسال سامانه‌های موشکی تاکتیکی ارتش با برد ۳۰۰ کیلومتر به‌جای موشک‌های هدایت‌شونده گراد با برد ۸۰ کیلومتر به اوکراین نمی‌بیند.

ریانووستی به نقل از کوپر نوشت: «ما تخمین می‌زنیم که با استفاده از موشک‌های گراد که از قبل برای هایمارس به آنها داده شده، می‌توانند اکثر قریب به اتفاق اهداف روسی را در میدان نبرد نابود کنند».

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.