داور دربی پرسپولیس و استقلال خارجی است؟

عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: تا زمانی که ما در کمیته داوران حضور داریم داور دربی پایتخت ایرانی خواهد بود نه خارجی.

به گزارش تازه‌نیوز، علی خسروی، درباره بحث انتخاب داور خارجی برای دربی هفته دوازدهم لیگ برتر بین استقلال و پرسپولیس اظهار داشت: چنین بحثی نداریم و نخواهیم داشت. تا زمانی که ما حضور داریم داور دربی قطعاً ایرانی خواهد بود. سال‌ها زحمت کشیدیم که داور ایرانی برای دربی انتخاب شود، حالا به خاطر یکسری اعتراض‌ها دوباره سراغ داور خارجی برویم؟

وی با اشاره به بحث‌های داوری در دیدار استقلال و فولاد خوزستان در هفته هشتم لیگ برتر تصریح کرد: در آنالیزهایی که کردیم مشخص شد تصمیمات حمید حاج‌ملک درست بوده است. ما از کیان، خانواده و حرمت داوران دفاع و حمایت خواهیم کردیم. داوران پاک‌ترین، نجیب‌ترین و با شرافت‌ترین عناصر فوتبال ما هستند. این حرف را کسی می‌زند که 40 سال در این فوتبال حضور دارد و همیشه منتقد بوده است.

عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال در واکنش به این سؤال که چرا آنالیز کمیته داوران روی صحنه سوم مشکوک پنالتی روی رضا میرزایی بازیکن استقلال با نظرات کارشناسان داوری متفاوت است، گفت: همیشه بین کمیته داوران، ناظران و کارشناسان داوری چالش وجود دارد. این موضوع نشان می‌دهد کار داور سخت بوده است. وقتی بحثی در صحنه داوری پیش می‌آید، ممکن است هر کسی نظر خودش را بدهد ولی داور در صدم ثانیه باید تصمیم بگیرد، به همین خاطر است که می‌گوییم تصمیم داور درست بوده است.

خسروی خاطرنشان کرد: دکتر سیار که هر جا هستند، سلامت باشند می‌گفت آیا می‌دانید چرا عاشق داوری شدم؟ سال‌ها جراحی زانو و … انجام دادم. وقتی بدن انسان را می‌شکافم می‌دانم داخل آن چه چیزی هست ولی داوری را نمی‌توانم پیش‌بینی کنم. به همین دلیل داوری را بیشتر از پزشکی دوست دارم. گراهام پُل داور بزرگ انگلیسی گفته بود داوری را به خاطر چالش آن دوست دارم. اینها همه تجربه است. به شرافتم قسم می‌خورم چیزی نمی‌گویم که خلاف واقع باشد، حتی اگر صفحات مجازی به من حمله کنند. بارها شده که شک کنم و از اساتید خودم یعنی عسگری و فنایی گرفته تا شاگردانی چون منصوری و میرزابیگی سؤال کرده‌ام. این در حالی است که داور در یک لحظه باید تصمیم بگیرد.

وی در خصوص اینکه باشگاه استقلال مدعی است اشتباهات داوری فقط به ضرر آبی‌پوشان بوده است، گفت: اصلاً اینگونه نیست. اینها فرافکنی و بهم ریختن جامعه ورزش است.

عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال در مورد اینکه بیژن طاهری، سرپرست تیم استقلال گفته حاج‌ملک محروم بود و نباید برای دیدار استقلال – فولاد انتخاب می‌شد، به تسنیم گفت: طاهری را خیلی دوست دارم و قبولش دارم اما اصلاً اینطور نیست. حاج‌ملک در هفته اول قضاوتی انجام داد و بین دو کمک‌هایش مشکلاتی بوجود آمد. او محروم نبود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.