وزیر ارتباطات از اتصال اینترنت در روستاها خبر داد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:۷۲ درصد روستا‌های کردستان به شبکه‌ی ملی اطلاعات و اینترنت متصل شده‌اند و ۲۸درصد از این روستا‌ها هم در دست اقدام هستند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از میزان، محمدجواد آذری‌جهرمی در پیامی در صفحه خود در اینستاگرام نوشت: ۷۲ درصد روستا‌های کردستان به شبکه‌ی ملی اطلاعات و اینترنت متصلند و ۲۸درصد هم در دست اقدام.

وی افزود: تا حدود یکسال پیش وضع ارتباطات در کردستان قابل قبول نبود، تلاش زیادی کردیم تا نیاز مردم رو برآورده کنیم و رشد قابل توجهی انجام شده است.

آذری جهرمی تاکید کرد: دیروز در جلسه ویدیٔو کنفرانسی با استاندار و مدیران استانی و با حضور مدیران اپراتورها، برنامه‌ریزی منسجمی برای اتصال روستا‌های باقی‌مانده هم انجام شد. ۱۱۵روستا را همراه اول پوشش خواهد داد و ۲۱ دکل جدید هم ایرانسل احداث خواهد کرد. البته ایرانسل در چند ماه اخیر نزدیک ۶۰دکل رو در کردستان به مدار خدمت وارد کرده است. مخابرات ایران هم ارتقای پهنای باند اینترنت خانگی را در ۱۱۶روستا پیگیری می‌کند.وی ادامه داد: قرار گذاشتیم تا پایان امسال همه‌ی این کار‌ها به سرانجام برسد تا همه روستا‌های کردستان به شبکه متصل شوند. البته دشواری کار به دلیل کوهستانی بودن، در اونجا زیاده، اما تلاش می‌کنیم اراده‌ی ما از سختی‌ها بزگتر باشه تا درخواست و دستور مردم اجابت بشه.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.