مبلغ جدید حقوق کارمندان بعد از افزایش دوباره چه‌قدر می‌شود؟

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی درباره لایحه جدید افزایش دوباره حقوق کارمندان و بازنشستگان توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش تازه‌نیوز، حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی گفت: که در صورت تصویب بدون تغییر لایحه متناسب‌سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری، یک میلیون تومان به حداقل حقوق کارمندان دولت اضافه شده و حداقل حقوق دریافتی از ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان افزایش پیدا می‌کند.

به نقل از ایسنا، میرتاج الدینی در توضیح لایحه متناسب‌سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری گفت: هدف دولت در این لایحه این است که حقوق همه حقوق‌بگیران دولتی اعم از شاغلین، بازنشستگان و مستمری بگیران افزایش پیدا کند که اقدام خوبی است.

این مطالب را هم ببینید:

وی با بیان اینکه برای نخستین بار است که افزایش حقوق در میانه سال مطرح می‌شود، افزود: پیشنهاد دولت برای افزایش حقوق یک عدد ثابت است و در کنارش افزایش حق عائله مندی هم در نظر گرفته است؛ بر این اساس حداقل حقوق ماهیانه کارکنان دولت یک میلیون تومان و بازنشستگان ۹۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد، حق عائله مندی نیز دو برابر خواهد شد و مبلغی هم به ازای هر فرزند در نظر گرفته شده است.

وی در پایان با بیان اینکه این لایحه در جلسه فوق العاده فردا (دوشنبه) کمیسیون برنامه مورد بررسی قرار می‌گیرد، گفت: این لایحه به زودی در دستور صحن قرار می‌گیرد تا با تصویب آن در نیمه دوم سال افزایش حقوق‌ها اعمال شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.