واکنش ظریف به رخدادهای اخیر در کشور: اینکه دانشجو بتواند حرفش را بزند نشانه قدرت ماست

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد و محمدجواد ظریف در نشست استادان دانشگاه تهران با رئیس این دانشگاه در خصوص حوادث اخیر به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

به گزارش تازه‌نیوز، ظریف در نشست استادان در دانشگاه تهران در مورد اتفاقات اخیر در کشور گفت: باید ببینیم روایتی که مردم از ما دارند و روایتی جهان از ما دارد چه هستند. باید ببینیم این روایت ها چگونه دارد در مورد جمهوری اسلامی شکل می گیرد. اگر روایت ها آن باشد که نشان بدهد جمهوری اسلامی از حمایت مردم برخوردار است حتما باعث می شود که جمهوری اسلامی بازدارندگی بالایی داشته باشد. تصویر دانشجوی زندانی داشتن حمایت مردمی نیست. اینکه دانشجو بتواند حرفش را بزند نشانه قدرت ماست.

به نقل از جماران، حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد نیز گفت : بسیاری از دانشجویانی که با من صحبت کردند هیچ افق روشنی را برای خود نمی دیدند. دانشجو محاسبه می کرد اگر در بهترین شرایط باشم چه مقدار درآمد خواهم داشت و چگونه می توانم حداقل زندگی را داشته باشم. تازه قبل از کرونا که شرایط خیلی فرق داشت! امروز این محاسبات خیلی سخت تر شده است. رشد اقتصادی کشور در دو دهه اخیر به طور میانگین کمتر از نیم درصد بوده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.