آمار جهانی کرونا سه‌شنبه ۱۹ مهر/ ثبت بیش از ۳۲۸ هزار ابتلای جدید

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۲۷ میلیون و ۲۷ هزار و ۵۶۴ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۶۲ هزار و ۷۵ بیمار کووید نیز تایید شده است.

به گزارش تازه‌نیوز، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۳۲۸ هزار و ۹۱ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی “ورلداُمتر”، آمریکا با بیش از ۹۸.۵ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۵.۸ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۸ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۸,۵۷۲,۰۱۱ ۱,۰۸۷,۹۷۶
۲ هند ۴۴,۶۱۶,۳۹۴ ۵۲۸,۸۲۲
۳ فرانسه ۳۵,۸۷۵,۶۲۶ ۱۵۵,۵۳۵
۴ برزیل ۳۴,۷۶۶,۲۰۴ ۶۸۶,۹۲۸
۵ آلمان ۳۴,۱۲۱,۱۶۸ ۱۵۰,۷۲۰
۶ کره جنوبی ۲۴,۹۹۵,۲۴۶ ۲۸,۷۰۸
۷ انگلیس ۲۳,۷۳۵,۲۷۳ ۱۹۰,۸۸۸
۸ ایتالیا ۲۲,۸۳۰,۸۲۵ ۱۷۷,۵۷۰
۹ ژاپن ۲۱,۵۵۲,۳۵۷ ۴۵,۵۱۱
۱۰ روسیه ۲۱,۲۱۸,۹۹۳ ۳۸۸,۲۹۵

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۲ هزار و ۴۰۴ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۴۹۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.