آمار جهانی کرونا چهارشنبه ۲۰ مهر

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۲۷ میلیون و ۶۷۹ هزار و ۱۶۴ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۶۳ هزار و ۷۸۶ بیمار کووید نیز تایید شده است.

به گزارش تازه‌نیوز، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۴۸۹ هزار و ۸۸۶ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی “ورلداُمتر”، آمریکا با بیش از ۹۸.۶ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۵.۹ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۸ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۸,۶۰۸,۴۳۱ ۱,۰۸۸,۴۷۱
۲ هند ۴۴,۶۱۸,۵۳۳ ۵۲۸,۸۳۵
۳ فرانسه ۳۵,۹۷۰,۳۷۹ ۱۵۵,۶۲۰
۴ برزیل ۳۴,۷۷۳,۵۱۵ ۶۸۷,۰۱۶
۵ آلمان ۳۴,۲۵۷,۹۱۶ ۱۵۰,۹۱۹
۶ کره جنوبی ۲۵,۰۲۵,۷۴۹ ۲۸,۷۲۳
۷ انگلیس ۲۳,۷۳۵,۲۷۳ ۱۹۰,۸۸۸
۸ ایتالیا ۲۲,۸۹۶,۷۴۲ ۱۷۷,۶۵۰
۹ ژاپن ۲۱,۵۶۴,۹۹۵ ۴۵,۵۳۸
۱۰ روسیه ۲۱,۲۳۲,۹۶۳ ۳۸۸,۴۰۴

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۲ هزار و ۸۱۲ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۴۹۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.