گزارش و نتیجه بازی رئال مادرید و بارسلونا

رئال مادرید ۳-۱ بارسلونا/ بازگشت کریم و کهکشانی‌ها در ال‌کلاسیکو

در ال‌کلاسیکوی رفت فصل ۲۰۲۳-۲۰۲۲ لالیگای اسپانیا، رئال‌مادرید موفق شد در سانتیاگو برنابئو با نتیجه ۳-۱ از سد بارسلونا بگذرد.

به گزارش تازه‌نیوز، در حساس‌ترین دیدار این هفته لالیگای اسپانیا که ال‌کلاسیکوی شماره ۲۸۴ بود رئال‌مادرید در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو به مصاف بارسلونا رفت و این بازی را در نهایت ۳-۱ برد.

دو تیم در حالی به مصاف هم رفتند که آخرین بازی را بارسلونا در مادرید با نتیجه پرگل ۴-۰ برده بود و رئال‌مادرید هم قبل از آن شکست ۴ مرتبه متوالی در ال‌کلاسیکو پیروز شد.

در این دیدار رئالی‌ها تسلط بالای‌شان را در نیمه نخست به رخ کشیدند. بارسا هرچه زد به در بسته خورد، اما رئال‌مادرید با تیزهوشی به ۲ گل رسید. دقیقه ۱۲ بنزما توپی که وینیسیوس زده بود و تراشتگن گرفت را در ریباند تبدیل به گل نخست کهکشانی‌ها کرد. این دوازدهمین گل کریم در تاریخ ال‌کلاسیکو بود. در حالی که بارسا برای جبران پیش کشیده بود، دقیقه ۳۵ والورده ستاره اروگوئه‌ای رئال با شوتی زمینی و بی‌نقص دوباره دروازه دروازه‌بان آلمانی کاتالان‌ها را باز کرد.

اولین اتفاق مهم نیمه دوم گلی بود که بنزما در دقیقه ۵۲ زد، اما داور خیلی زود متوجه شد که این گل در موقعیت آفساید به ثمر رسیده است. جلو کشیدن بارسا برای جبران گل‌های خورده، ضدحملات رئالی‌ها را خطرناک‌تر از قبل هم کرده بود. رئالی‌ها با خط دفاعی مستحکم‌شان حملات شاگردان ژاوی را خنثی کردند، تا این که مقاومت‌شان در دقیقه ۸۳ شکست، زمانی که فاتی ارسال کرد و تورس گل نخست آبی‌اناری‌ها را به ثمر رساند. در آخرین دقیقه هم گارسیا پا روی پای رودریگو گذاشت تا داور با استفاده از VAR پنالتی اعلام کند. این پنالتی را خود رودریگو در دقیقه ۲+۹۰ تبدیل به گل سوم کرد و امید بارسایی‌ها برای بازگشت را به طور کلی ناامید کرد.

در نهایت رئال‌مادرید موفق شد پیروز نبرد مهم ال‌کلاسیکو باشد تا ۲۵ امتیازی شود و صدر جدول را از بارسلونا که ۲۲ امتیازی است بگیرد. این نخستین شکست تیم ژاوی در فصل جدید لالیگا اسپانیا بود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.