اخبار مهم برای بورس امروز چهارشنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۱

مهم‌ترین سیگنال‌ها برای بورس امروز چهارشنبه ۲۷ مهر کدام است؟

به گزارش تازه‌نیوز، شاخص کل بورس تهران دیروز با افت هزار و ۴۵۲ واحدی به سطح یک میلیون و ۳۱۲ هزار واحدی رسید. شاخص هم‌وزن نیز همسو با شاخص کل رفتار کرد و در محدوده ۳۷۷ هزار واحدی قرار گرفت. امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روند متعادل را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل در این روز تا حدودی منفی می‌شود.

حسین قربان‌زاده، رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: سازمان خصوصی‌سازی در حال بررسی ۲۰ شرکت دولتی است. سهام تیم‌های استقلال و پرسپولیس، سهام ایران خودرو و سایپا، شرکت‌های کشت و صنعت، سهام عدالت، باقی‌مانده سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس و شرکت هواپیمایی کیش ایر از جمله شرکت‌هایی است که واگذاری آن هم‌اکنون در حال بررسی است.

واگذاری سهام این شرکت‌ها در وهله اقتصاد را به شفافیت می‌رساند و پس از نقدینگی جدید و پر قدرت وارد بازار سرمایه می‌کند.

افشین محمودیان، معاون مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور گفت: شرکت‌های پذیرفته شده در بورس و فرابورس از اول آبان‌ماه ۱۴۰۱ به‌عنوان نخستین گروه فراخوان شده، ملزم به صدور صورتحساب الکترونیکی هستند.

کارشناسان عقیده دارند این موضوع می‌تواند به شفافیت بیشتر شرکت‌های فعال در بازار سرمایه کمک کند.

رضا عیوضلو عضو موظف هیئت مدیره سازمان بورس اظهار کرد: در بخش بورس‌ها در سیستم‌های معاملاتی جایگزین با هدف عمق بخشیدن به معاملات حرکت خواهیم کرد اعتقاد داریم که در بخش اجرایی بازارگردان ها مشکلاتی وجود دارد به سمت اصلاح فرآیند و این بخش خواهیم رفت.

اصلاح فرآیند بازارگردانی به گردش نقدینگی و افزایش اعتماد در بازار سرمایه کمک شایانی می‌کند.

سیزدهمین شرکت جدید سال با عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام شرکت سوژمیران در نماد «فسوژ»، ۳۰ مهر در فرابورس وارد می‌شود.

عرضه اولیه یک شرکت جدید می‌تواند اعتماد و پول جدید به بازار سرمایه وارد کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.