فیفا به حاشیه‌سازی برای ایران و حذف از جام جهانی پایان داد؟

فدراسیون جهانی فوتبال در واکنش به درخواست برای حذف تیم ملی فوتبال ایران از مسابقات جام جهانی، سکوت کرده و پاسخی به تماس‌ها در این مورد پاسخی نمی‌دهد.

به گزارش تازه‌نیوز، در شرایطی که تنها یک ماه دیگر تا شروع مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر باقی مانده است، برگزاری این رقابتها تحت تاثیر حاشیه سازی برای تیم ملی ایران و درخواست برای حذف این تیم از مسابقات قرار گرفته است.

به نقل از مهر، چند روز پیش بود که یک کمپین با ارسال نامه‌ای به فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا)، خواهان کنار گذاشتن تیم ملی فوتبال ایران از جام جهانی شدند؛ آن‌هم در شرایطی که تمام برنامه ریزی‌ها برای برگزاری این مسابقات انجام شده است.

این درخواست رسمی، بازتاب زیادی در رسانه‌های مختلف جهان داشته است؛ به ویژه رسانه‌های کشور انگلیس که نخستین حریف ایران در مسابقات جام جهانی محسوب می‌شود. ایران در این دوره از رقابت‌ها با انگلیس، آمریکا و ولز همگروه است و در نخستین بازی، روز ۳۰ آبان به مصاف انگلیس خواهد رفت.

شبکه «فوتبال دیلی» روز گذشته درخواست برای حذف تیم ملی ایران را در یکی از بخش‌های خبری خود اعلام کرد. مجری این برنامه، با اشاره به تلاش‌ها برای کنار گذاشتن ایران از جام جهانی، تاکید کرد که تماس‌هایی با فیفا برای پیگیری این موضوع گرفته شده است که این تماس‌ها از سوی فیفا بدون پاسخ مانده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.