رئیس سازمان پدافند غیرعامل: فیلتر اینستاگرام کار بسیار هوشمندانه و دقیقی بود

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به فیلتر شدن اینستاگرام، گفت: کار بسیار هوشمندانه و دقیقی بود که با این پلتفرم‌ها برخورد شده و فعالیتهای آن‌ها تا حد بسیار زیادی محدود شده است.

به گزارش تازه‌نیوز، سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل با حضور در نشستی در شبکه خبر سیما به مناسبت هفته پدافند غیرعامل، در سخنانی با اشاره به نقش جنگ سایبری در حوادث اخیر، اظهار کرد: هیچ چیز جز خصومت در رفتارهای دوگانه و متناقض پلتفرم اینستاگرام در حوادث اخیر وجود ندارد.

به نقل از اعتمادآنلاین، وی افزود: این پلتفرم توانایی اعمال فیلترینگ بسیار بالایی دارد و مثلاً حتی اسم و عکس سردار سلیمانی را کلاً در فضای خود فیلتر می‌کند و در عین حال همین پلتفرم آموزش استفاده از سلاح و ساخت کوکتل مولوتوف یا فراخوان دادن را تشخیص نمی‌دهد و فیلتر نمی‌کند.

رییس سازمان پدافند غیرعامل یادآور شد: همین پلتفرمی که اجازه نمی‌دهد عکس آرتین و آرشام منتشر شود تا مظلومیت بچه چهارساله‌ای که پدر و مادر و برادرش در حادثه‌ای ناجوانمردانه به شهادت رسیدند عیان شود، در عین حال حوادث جعلی و هرکس که در هرجا فوت می‌کند به کشته جمهوری اسلامی تبدیل می‌شود و برایش پرونده کاذب درست می‌کنند.

این مطالب را هم ببینید:

جلالی تاکید کرد: هیچ تعریفی جز خصومت از این پلتفرم نمی‌توان برداشت کرد. ما آن را ابزاری در اختیار استکبار جهانی و دشمنان می‌دانیم و سلاحی که در اختیار آنان قرار گرفته است تا علیه کشور کار کنند.

وی گفت: کار بسیار هوشمندانه و دقیقی بود که با این پلتفرم‌ها برخورد شده و فعالیتهای آن‌ها تا حد بسیار زیادی محدود شده است.

بخش‌های دیگری از صحبت‌های سردار جلالی به شرح زیر است:

*در اروپا قانونی به نام حفاظت از حقوق شهروندی در فضای مجازی وجود دارد که ترجمه فارسی آن، قانون صیانت است.

*اگر عین قانون اروپا را تصویب کنیم از طرح صیانت بسیار شدیدتر است.

*آیا حضور در فضای مجازی نیاز به قانون دارد یا خیر؟ اگر نه که می‌شود همین جنجالی که امروز در فضای مجازی شاهدیم که هرکس یک شایعه‌ای را منتشر می‌کند و فضا را ملتهب می‌کند.

*برای شورای امنیت ملی اثبات شده بود که این دو پلتفرم فیلتر شده، مخل امنیت کشور هستند. این‌ها دیگر تبدیل به ماشین تجهیزات جنگی شده اند.

*در دولت گذشته در این مفاهیم ساده چالش داشتیم و ۸۵ درصد از اینترنت خود را در اختیار این پلتفرم‌ها قرار دادیم آن هم بدون هیچ تعهدی.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.