مرگبارترین روز جنگ برای روسیه؛ نزدیک به هزار سرباز روس کشته شدند!

اوکراین مدعی است که روز گذشته توانسته نزدیک به ۱,۰۰۰ سرباز روسی را بکشد و بدین ترتیب مرگبارترین روز برای سربازان روسی را از شروع حمله این کشور به اوکراین رقم زده است.

به گزارش تازه‌نیوز، کی یف مدعی است که روز یکشنبه توانسته ۹۵۰ سرباز روسی را کشته و بدین ترتیب بالاترین آمار تلفات روزانه از زمان شروع حمله در ۸ ماه پیش را به نیروهای روسی تحمیل کند. اوکراین مدعی است که تاکنون تعداد تلفات روسیه در اوکراین ۷۱,۲۰۰ نفر بوده است. همچنین مقامات اوکراینی مدعی است که روز یکشنبه ۵۲ خودرو زرهی، ۱۳ تانک و یک موشک کروز دیگر روسی را از بین برده است. سرگئی شاپتالا، فرمانده نیروهای مشترک ارتش اوکراین در پستی فیسبوکی نوشته است: «۲۴ ساعت خوبی بود. اشغالگران سنگین ترین تلفات را در جبهه های دونتسک و لیمان متحمل شدند».

همچنین وزارت دفاع اوکراین مدعی شده که در روز دوشنبه توانسته اند ۴۴ موشک کروز روسی را نیز ساقط کنند در شرایطی که روز گذشته موجی از موشک باران توسط روسیه باعث قطعی برق و آب بسیاری از شهرهای اوکراین شد، در حالی که روسیه با پهپاد و موشک های دوربرد همچنان به نابودی زیرساخت های اوکراین به عنوان یک استراتژی جدید در جنگ با این کشور ادامه می دهد. در این شرایط اوکراین که سیستم دفاع هوایی مناسبی برای مقابله با این حملات موشکی و پهپادی به زیرساخت هایش ندارد همچنان در صدد دریافت سیستم های دفاع هوایی پیشرفته غربی است.

مقامات اوکراینی مدعی هستند که روسیه سربازان آموزش ندیده شان را برای مردن به جنگ اوکراین می فرستند در شرایطی که کرملین تلاش دارد سرزمین های تصرف شده در شرق و جنوب اوکراین را حفظ کند. در تازه ترین تصاویر، گروهی از سربازان روسی سوار بر یک خودرو زرهی دیده می شوند که در حال فرار از موشک های اوکراینی هستند و در ادامه خودرو آن ها واژگون می شود. این ویدیو ظاهراً در منطقه خرسون گرفته شده در شرایطی که بارانی از موشک روی سر سربازان در حال فرار روسی می بارد. در این ویدیو دیده می شود که سربازان وحشت زده روسی با فریاد زدن بر سر یکدیگر خواهان حرکت کردن سریع تر هستند.

آن ها سوار بر یک تانک، به سرعت در حال فرار هستند اما ناگهان تانک آن ها در یک گودال گیر می کند. علیرغم تلاش راننده، تانک واژگون شده و سربازانی که روی سقف هستند به پایین پرت می شوند. تمام این اتفاقات در حالی است که هر روز تصاویر جدیدی از آشوب و درگیری در مراکز آموزش نیروهای روسی تازه بسیج شده دیده می شود.

منبع: روزیاتو

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.