اوکراین ایران را تهدید کرد: پاسخ ما واقعا بی‌رحمانه خواهد بود!

وزیر خارجه اوکراین به رغم تکذیب مکرر ادعاها درباره ارسال پهپاد و موشک ایران به روسیه باز هم این ادعا را تکرار و ایران را به پاسخ «بی‌رحمانه» تهدید کرد.

به گزارش تازه‌نیوز، دیمترو کولبا وزیر خارجه اوکراین با دمیدن بر ادعای تکذیب شده کی‌یف و متحدان غربی آن درباره ارسال پهپاد و موشک‌ ایران به روسیه را تکرار کرد و خواستار توقف این اقدام ادعایی شد.

به نقل از فارس، ادعاهای مقام‌های اوکراینی درباره ارسال پهپاد و تجهیزات نظامیی ایران به روسیه تمامی ندارد و به رغم تکذیب مکرر تهران و مسکو، وزیر خارجه اوکراین باز هم این ادعا را تکرار کرده است.

به گزارش شبکه سی‌ان‌ان، دیمیتری کولبا وزیر خارجه اوکراین روز سه شنبه (دیروز) در نشست خبری در کی‌یف پایتخت این کشور ایران را بار دیگر به ارسال پهپاد و موشک به روسیه متهم کرد.

این مطالب را هم ببینید:

این مقام ارشد اوکراینی ادعا کرد که به ایران از مجاری دیپلماتیک درباره عواقب ارسال محموله‌های جدید پهپادهای تهاجمی و موشک‌های بالستیک به روسیه اطلاع داده شده است.

دیمترو کولبا با تکرار ادعاهای اوکراین و متحدان غربی دولت غربگرای این کشور درباره ارسال پهپاد و تجهیزات نظامی ایران به روسیه تهدید کرد که اوکراین پاسخ «واقعا بی‌رحمانه» خواهد داد.

این مقام ارشد اوکراینی طی کنفرانس خبری در کی‌یف گفت: «من گفته‌ام و باز هم تکرار خواهم کرد که وقتی صحبت از همدستی هر کشوری در تجاوز روسیه و کشتار شهروندان ما می‌شود، در پاسخ به آنها واقعا بی‌رحمانه عمل خواهیم کرد زیرا این درباره حفاظت از کشور و شهروندان ما است».

وزیر خارجه اوکراین افزود: «تصمیم بسیار عاقلانه‌تر برای ایران این است که همکاری نظامی خود را به طور کامل قطع کند و هیچ تسلیحاتی برای استفاده علیه اوکراین را به روسیه ارائه ندهد».

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.