اردوغان: خواهان ادامه روابط با اسرائیل هستیم

اردوغان تمایل کشورش برای ادامه تقویت روابط خود با رژیم اسرائیل ابراز کرد و گفت: ما خواهان ادامه روابط با اسرائیل هستیم، حال نتایج نهایی انتخابات اسرائیل هر چه که می‌خواهد، باشد.

به گزارش تازه‌نیوز، رجب طیب اردوغان در گفت و‌گو با گروه شبکه‌های «آ هابر» تصریح کرد: « نتیجه انتخابات در اسرائیل هر چه باشد، ما می خواهیم به تقویت روابط خود با اسرائیل بر اساس احترام متقابل، حفظ منافع و بر اساس اصل برد-برد ادامه دهیم».

به نقل از تسنیم، وی با اشاره به اینکه روابط آنکارا و تل آویو در دوره گذشته شاهد سطح بالایی از دیدارها بوده است، افزود: «ما تماس‌های فشرده‌ای با طرف اسرائیلی داشتیم و این ارتباطات در ۱۷ آگوست که تصمیم رسمی برای عادی سازی کامل خود را گرفتیم، به اوج خود رسید».

این مطالب را هم ببینید:

اردوغان تصریح کرد: «ما بر اساس اصل احترام متقابل به همین منوال پیش می‌رویم، زیرا روابط و همکاری ما با اسرائیل برای کل منطقه مثبت خواهد بود».

این اظهارات رئیس جمهور ترکیه در حالی است که به باور بسیاری از کارشناسان، صهیونیست‌ها با درک شرایط سیاسی و اقتصادی دولت ترکیه، درصدد هستند تا به شکلی موذیانه، از ظرفیت‌های ترکیه به نفع اهداف شوم منطقه ای خود بهره ببرند، لذا سفر هفته گذشته بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به ترکیه در راستای تحقق این اهداف ارزیابی شده است.

روابط ترکیه و رژیم صهیونیستی پس از سال‌ها توقف، طی ماه‌های گذشته و پس از سفر رئیس رژیم به ترکیه بهبود پیدا کرده است؛ به طوری که دو طرف سفرای یکدیگر را معرفی کرده‌اند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.