مشاور وزیر ارشاد برای انتخابات رسانه‌ها رد صلاحیت شد!

حسین انتظامی، مشاور وزیر ارشاد و معاون پیشین مطبوعاتی برای نامزدی در انتخابات هیات نظارت بر مطبوعات رد صلاحیت شد.

به گزارش تازه‌نیوز، حسین انتظامی، مشاور وزیر ارشاد با انتشار یادداشتی از رد صلاحیت خود برای انتخابات هیات نظارت بر مطبوعات خبر داد.

وزیر ارشاد رئیس هیات نظارت و بررسی صلاحیت نامزدهای این انتخابات است.

در ادامه یادداشت حسین انتظامی در کانال شخصی خود در تلگرام را می‌خوانید:

چیدن متغیرها در انتخابات، به گونه‌ای که فرد مورد نظر، رأی بیاورد اصولا پسندیده نیست؛ با مردمسالاری مغایرت دارد و در دراز مدت هم نتیجه عکس می‌دهد. مهندسی در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس، با وجود قبح و اشکالات یادشده لااقل قابل درک است! اما در انتخاباتی برای یک صندلی از هفت صندلی موجود -که از مراجعِ همراه آمده‌اند- حتی قابل درک هم نیست.

من تا دو ماه پیش مطلقا برنامه‌ای برای حضور در این انتخابات نداشتم. بازگشت به جایی که قبلا بوده‌ای معمولا بی‌معناست و ارزش افزوده‌ای هم ندارد مثل خداحافظی یک فوتبالیست از بازی حرفه‌ای می‌ماند که با آویختن کفش‌ها، جا را برای دیگران باز می‌کند. این گرایش و تصمیم خود را بارها اعلام کرده‌ بودم. اما تماس‌های مکرر مدیران رسانه‌ای و تشکل‌های صنفی، مرا به این نتیجه‌ رساند حال که در شرایط به‌اصطلاح حساس کنونی، به چو منی امید بسته‌اند، عافیت‌طلبی، ناجوانمردی و قدرنشناسی است که پا پیش نگذارم.
با رسیدن این خبر به گوش آقایان، به فکر چاره‌جویی افتادند. ابتدا به من گفته شد در صورت ثبت‌نام باید از مسئولیت خود (مشاورت وزیر و دبیری کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات) استعفا بدهی؛ پذیرفتم و استعفای خود را برای وزیر محترم ارسال کردم؛ چون در طی سالهای گذشته که مسئولیت دولتی هم داشته‌ام به وزرای وقت و در نوشته‌ها و اظهار نظرهای علنی بارها گفته‌ام شرافت نمایندگی رسانه‌ها را به هر پستی ترجیح می‌دهم و اگر بین نمایندگی و یک سِمت، مخیّر شوم، بدون تردید اولی را انتخاب می‌کنم.

فکر این را نمی کردند! حال، برگ بعدی را رو و مرا ردّ صلاحیت کرده‌اند و حجت را هم بر من تمام. از بین قریب ۵۵٠ نامزد چند نفر معدود را رد کرده‌اند که به قول یکی از آقایان، بعدا گفته نشود فقط یک نفر بوده!

امکان قانونی اعتراض هم نیست. از مدیران رسانه‌ها که همواره به این کوچک لطف داشته‌اند، عذرخواهی می‌کنم که نتوانستم انجام وظیفه کنم و تا پایان عمر، قدردان هشت دوره اعتماد آنان و دعوت این بار هستم و مطمئنم با هوشمندی خود متوجه این نکته هستند که آقایان برای کارهای خیلی بزرگتر، آدمهای خیلی بزرگتری را با همین حربه، از میدان به در کرده‌اند و چنین کار کوچکی برایشان اصلا سخت نبوده و نیست.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.