پیش بینی برانکو از وضعیت ایران در جام جهانی

برانکو اعتقاد دارد که شاگردان کیروش می‌توانند راهی دور بعد جام جهانی شوند.

به گزارش تازه‌نیوز، زمان زیادی تا آغاز رقابت‌های جام جهانی باقی نمانده و در ادامه ویژه برنامه «توقعاتی»، این بار برانکو ایوانکوویچ سرمربی مطرح کروات در استودیو این برنامه حضور یافت و پیش بینی‌های خود را از نتایج احتمالی بزرگترین تورنمنت فوتبالی جهان ارائه کرد.

«توقعاتی» که از شبکه الکاس قطر پخش می‌شود، ویژه برنامه‌ای است که در آن چهره های ویژه و معروف دنیای فوتبال از کشورهای مختلف، تیم‌های صعود کننده به مراحل مختلف جام جهانی و قهرمان این پیکارها را پیش بینی می‌کنند و این بار نوبت به سرمربی تیم ملی عمان رسیده بود.

به نقل از ورزش سه، زمانیکه برانکو باید تیم‌های صعود کننده از گروه B با حضور ایران را حدس می‌زد، گفت: این گروه واقعا سخت است و اینکه شما به وضوح و آسانی بگویید چه اتفاقی رخ خواهد داد، مشکل است.

او ادامه داد: آمریکا تیم خوبی دارد و معمولا خوب بازی می‌کند، البته انگلیس جزو مدعیان است و در جام جهانی گذشته خوب بازی کرد. ایران هم تیم خوبی دارد و قطعا می‌توانند به دور بعد راه پیدا کنند. فقط ولز شانس کمی برای صعود دارد.

برانکو سرانجام برای انتخاب تیم‌های صعود کننده گفت: به نظر من انگلیس به عنوان تیم نخست راهی دور بعد می‌شود و ایران هم رتبه دوم را به دست خواهد آورد.

سپس و برای پیش بینی تقابل‌های دور یک هشتم نهایی، برانکو درباره جدال میان ایران و هلند گفت: طبیعتا هلند می‌تواند راهی دور بعد شود.

پیش بینی جام جهانی برانکو

در این لحظه مجری برنامه با خنده گفت این صحبت شما باعث ناراحتی ایرانی‌ها نمی‌شود که برانکو پاسخ داد: البته قلب من با ایران است. اما وقتی از واقعیت صحبت می‌کنید، واقعیت همین است. با این حال، ایران می‌تواند یک تیم غافلگیر کننده باشد. آنها دو گلزن به نام‌های مهدی طارمی و سردار آزمون دارند و ایران می‌تواند هر تیمی را شکست دهد.

مجری برنامه همچنین از سرمربی کروات درباره تجربه حضور در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان پرسید و اینکه چه عواملی باعث ناکامی او با ایران شده است که برانکو پاسخ داد: در گروه بسیار سختی قرار داشتیم و چند بازیکن تیم مصدوم شده بودند، مانند علی کریمی. ما فرصت ریکاوری نداشتند و به مشکل برخوردیم.
برانکو ادامه داد: علی کریمی یکی از بهترین بازیکنان تاریخ ایران است که مصدومیتش شدید بود. آن دوره، اولین باری بود که او در جام جهانی بازی می کرد و بعد از مصدومیت، امکان آماده سازی کریمی وجود نداشت.

سرمربی اسبق تیم ملی اظهار داشت: این مشکلی است که ما در آن زمان با آن مواجه بودیم. جام جهانی ۲۰۰۶، شروع تجربه بازیکنان تیم ملی ایران در جام جهانی بود، اما امروز بازیکنان ایرانی تجربه زیادی در مسابقاتی مانند جام جهانی دارند.

در پایان نیز برانکو اعتقاد داشت که تیم کشورش و آرژانتین راهی دیدار فینال می‌شوند و در نهایت کرواسی جام قهرمانی را بالای سر خواهد برد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.