آمار جهانی کرونا یک‌شنبه ۲۲ آبان/ ابتلای بیش از ۶۴۰ میلیون نفر تاکنون

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۴۰ میلیون و ۱۵۶ هزار و ۲۳ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۱۵ هزار و ۲۲ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.

به گزارش تازه‌نیوز، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۸ هزار و ۸۲۴ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی “ورلداُمتر”، آمریکا با بیش از ۹۹.۸ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۱ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۰ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۹۹,۸۹۵,۲۳۶۱,۱۰۰,۱۲۵
۲هند۴۴,۶۶۶,۳۷۷۵۳۰,۵۳۱
۳فرانسه۳۷,۱۰۰,۰۱۸۱۵۷,۷۰۴
۴آلمان۳۶,۰۳۳,۳۹۴۱۵۵,۵۸۸
۵برزیل۳۴,۹۵۴,۶۸۰۶۸۸,۷۳۵
۶کره جنوبی۲۶,۱۹۴,۲۲۹۲۹,۶۶۵
۷انگلیس۲۳,۹۵۴,۱۹۲۱۹۵,۵۳۰
۸ایتالیا۲۳,۸۲۳,۱۹۲۱۷۹,۹۸۵
۹ژاپن۲۳,۱۰۹,۸۱۶۴۷,۵۱۲
۱۰روسیه۲۱,۴۹۴,۵۸۸۳۹۰,۹۶۴

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۸ هزار و ۸۹۳ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۱۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.