روزگار تلخ آرتین؛ اگر به حرم بروی کشته می‌شوی و دیگر برنمی‌گردی!

آرتین با هر صدایی که می‌آید بسیار می‌ترسد و می‌گوید صدای شلیک است و می‌خواهند تیراندازی کنند و با گریه آن مکان را ترک می‌کند! می‌گوید اگر به حرم بروی کشته می‌شوی و دیگر برنمی‌گردی.

به گزارش تازه‌نیوز، تسنیم نوشت: خبر کوتاه، اما وحشتناک بود؛ حمله تروریستی به حرم شاهچراغ (ع)، هر چه زمان می‌گذشت غم و وحشت ناشی از این حادثه بیشتر و بیشتر می‌شد و نه تنها شهر شیراز و استان فارس بلکه کل ایران و حتی جهان را در برمی‌گرفت.

۱۳ نفر در این حادثه تروریستی جان دادند، ۱۳ نفری که بی‌گناه و مظلوم توسط یکی از اعضای گروه تروریستی داعش خون پاکشان بر درَ و دیوار حرم پاشیده شد. در میان باقی‌ماندگان و جانبازان از این حادثه نام آرتین سرایداران بیش از دیگران به چشم می‌آیند و چشمان مظلومش مصداق این شعر است که “وای از غمی که تازه شود با غمی دگر” …

کودک ۵ ساله‌ای که در این حادثه پدر و مادر و برادرش را از دست داد و امروز خودش و تنها خواهرش بازمانده‌های یک خانواده هستند. آرتین پس از گذشت چند هفته از حادثه هنوز بهانه پدر و مادر را می‌گیرد و با هر صدایی از جا می‌پرد و وحشت می‌کند از اینکه دوباره تیراندازی شده است.

برای اطلاع از وضعیت جسمانی آرتین که در میان اسباب بازی‌های خود سرگرم بازی است و تمایلی به گفتگو ندارد، گفت‌وگویی با فاطمه سرایداران خواهر آرتین انجام دادیم.

او درباره آخرین وضعیت جسمی برادر خود گفت: باتوجه به صدمه وارد شده به دست آرتین براساس نظر پزشکان، استخوان دست در حال رشد است، اما باید ۴ عمل دیگر برای رباط‌های دست انجام شود. آرتین هنوز سراغ پدر و مادرم را می‌گیرد و با توجه به اینکه برای او توضیح داده‌ایم که چه اتفاقی افتاده است، حادثه را به یاد می‌آورد.

سرایداران گفت: متأسفانه آرتین با هر صدایی که می‌آید بسیار می‌ترسد و می‌گوید صدای شلیک است و می‌خواهند تیراندازی کنند و با گریه آن مکان را ترک می‌کند! این در حالی‌ست که با مشاورین و روانشناسانی که از دانشگاه علوم پزشکی و بهداشت و درمان استان، جلسات مشاوره برای آرتین برگزار می‌شود توصیه‌ داشتند هنگام رفتن به حرم مطهر شاهچراغ (ع) و آرامگاه ابدی پدر، مادر و برادر خود، حتما باید حضور داشته باشند. اما آرتین ترس از رفتن به حرم را دارد و مدام به من می‌گوید اگر به حرم بروی کشته می‌شوی و دیگر برنمی‌گردی.

وی با اشاره به اینکه خودم و اطرافیانم با حال روحی بدی که داریم باید به گونه‌ای با آرتین رفتار کنیم تا آرتین حس دلتنگی نداشته باشد، ادامه داد: متأسفانه در فضای مجازی با موضوع جمع‌آوری کمک‌های نقدی از سوی افرادیکه خود را خاله یا دایی آرتین معرفی می‌کردند، مواجه شده‌ایم. این در حالی‌ست که هیچ شماره حساب و شماره همراهی در فضای مجازی برای کمک به آرتین اعلام نکرده‌ایم و این موضوع صحت ندارد و هرگونه اعلام شماره حساب را تکذب می‌کنم.

در این دیدار ابوالفضل خوش نژاد همسر فاطمه سرایداران و عباس اسماعیلی دایی آرتین ضمن تشکر و قدردانی از همه مسئولین به جهت دیدار و پیگیری از وضعیت آرتین هر گونه فرزند خواندگی و سرپرستی آرتین به فرد یا افراد دیگر را تکذیب کردند و این موضوعات را شایعه خواندند.

اسماعیلی گفت: مباحثی پیرامون نگهداری از آرتین و احتیاج به کمک مالی در فضای مجازی مطرح شده است، اما این موضوع را تکذیب می‌کنم و اعلام می‌کنم که به هیچ عنوان هیچ کدام از اعضای خانواده آقای سرایداران و اسماعیلی شماره حساب و درخواستی مبنی بر دریافت کمک مالی اعلام نکرده اند.

وی افزود: آرتین، پدر بزرگ، مادر بزرگ، خواهر و دایی دارد و هرگونه مباحث فرزندخواندگی و سرپرستی وی تکذیب می‌شود.

اسماعیلی ضمن قدردانی از مردم برای همدردی با خانواده سرایداران در این حادثه تلخ عنوان کرد: خواهر آرتین ۲۱ سال دارد و متأهل است و سرپرستی آن بر عهده خواهرش خواهد بود و باتوجه به اینکه او دانشجوی شهر تهران است، آرتین با خواهر خود زندگی خواهد کرد.

دایی آرتین در پایان سخنان خود از مسئولین نظام درخواست کرد تا انتقام خون این شهداء و تمام شهدایی که در حرم شاهچراغ (ع) به شهادت رسیدند، گرفته شود.

اسماعیلی خاطر نشان کرد: آرتین و خواهر وی ۳ عزیز خود را از دست داده اند و این غم بسیار بزرگی می‌باشد و نیاز است تا هر چه سریع‌تر اقداماتی که قرار است برای این دو فرزند شهید انجام شود، صورت بگیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.