آمار جهانی کرونا امروز سه‌شنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۱

آخرین آمار فوت و ابتلا به کرونا برای امروز سه‌شنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۱ منتشر شد.

به گزارش تازه‌نیوز، بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۴۰ میلیون و ۶۵۱ هزار و ۴۹ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۱۶ هزار و ۵۸۹ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.

به نقل از ایسنا، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۸ هزار و ۹۵ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی “ورلداُمتر”، آمریکا با بیش از ۹۹.۹ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۱ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۹۹,۹۳۵,۰۴۱۱,۱۰۰,۲۹۶
۲هند۴۴,۶۶۷,۲۵۱۵۳۰,۵۳۳
۳فرانسه۳۷,۱۳۳,۱۹۰۱۵۷,۸۲۱
۴آلمان۳۶,۰۸۰,۵۷۴۱۵۵,۸۰۷
۵برزیل۳۴,۹۶۱,۴۰۳۶۸۸,۷۴۶
۶کره جنوبی۲۶,۲۹۰,۸۷۷۲۹,۷۴۸
۷انگلیس۲۳,۹۵۴,۱۹۲۱۹۵,۵۳۰
۸ایتالیا۲۳,۸۲۳,۱۹۲۱۷۹,۹۸۵
۹ژاپن۲۳,۲۱۶,۲۶۵۴۷,۶۲۷
۱۰روسیه۲۱,۵۰۴,۵۳۰۳۹۱,۰۸۵

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و یک مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۱۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.