انتقاد آیت‌الله مکارم شیرازی از افزایش قیمت‌ها!

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: امروز کاهش ارزش پول ملی و افزایش قیمت کالاها مردم را به شدت آزار می‌دهد.

به گزارش تازه‌نیوز، مرکز خبر حوزه نوشت: آیت الله مکارم شیرازی عصر دیروز در دیدار محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور با اشاره به تلاش دولت در حل مشکلات کشور اظهار کرد: امروز کاهش ارزش پول ملی و افزایش قیمت کالاها مردم را به شدت آزار می‌دهد.

وی افزود: با توجه به افزایش درآمدهای دولت، مردم انتظار دارند که در سفره‌های خود آن را احساس کنند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه برخی از تجار و کسبه از بالارفتن قیمت ارز سوء استفاده می‌کنند، بیان کرد: باید دولت نظارت کاملی بر بازار داشته باشد، به محض افزایش نرخ دلار، برخی از کسبه با اینکه اجناس را به نرخ ارز پایین تهیه کردند، ولی به قیمت روز محاسبه کرده و می‌فروشند که واقعاً بی‌انصافی است.

آیت الله مکارم شیرازی دریافت سود توسط نظام بانکی کشور و ورود گسترده‌ کالا به صورت قاچاق را از دیگر مشکلات سیستم اقتصادی دانست که باید دولت نسبت به اصلاح آن اهتمام ویژه داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

وی در بخش دیگری از سخنان خود به آشوب‌های موجود در کشور اشاره کرد و افزود: در این قضایای اخیر بخشی از مشکلات متوجه برخی تصمیم‌گیری‌های غلط است که می‌بایست برنامه‌ریزی بهتری می‌شد.

این استاد حوزه علمیه تصریح کرد: در طرف مقابل برخی توطئه‌گران یا افراد فریب‌خورده نیز اقدام به آتش‌زدن و تخریب و ریختن خون بی‌گناهان می‌کنند که باید با جدیت با آن مقابله شود، البته باید برای انتقادها گوش شنوا داشت و موقعیت مناسبی برای اظهار صحیح آن فراهم کرد.

 آیت الله مکارم شیرازی در مورد مسأله‌ حجاب نیز گفت: باید با کار فرهنگی مسأله‌ی حجاب را حل کرد، نه با فشار.

وی در پایان این دیدار خبررسانی سریع و به موقع را از اولویت‌های مهم دولت برشمرد و خواستار تقویت آن شد.

در ابتدای این دیدار محمد مخبر گزارشی از وضعیت کشور و عملکرد دولت ارائه داد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.