آمار جهانی کرونا امروز چهارشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۱

آمار جهانی فوت و ابتلا به کرونا برای امروز چهارشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۱ منتشر شد.

به گزارش تازه‌نیوز، بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۴۱ میلیون و ۴۹ هزار و ۷۳۸ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۱۸ هزار و ۲۲۶ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.

به نقل از ایسنا، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۶۱ هزار و ۵۷۲ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی “ورلداُمتر”، آمریکا با بیش از ۹۹.۹ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۱ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۹۹,۹۷۴,۳۸۷۱,۱۰۰,۶۳۱
۲هند۴۴,۶۶۷,۷۴۴۵۳۰,۵۳۵
۳فرانسه۳۷,۱۸۲,۱۶۱۱۵۷,۹۳۱
۴آلمان۳۶,۱۱۹,۱۸۴۱۵۶,۰۳۰
۵برزیل۳۴,۹۶۳,۹۸۵۶۸۸,۷۷۰
۶کره جنوبی۲۶,۳۵۷,۴۶۴۲۹,۷۹۵
۷انگلیس۲۳,۹۵۴,۱۹۲۱۹۵,۵۳۰
۸ایتالیا۲۳,۸۲۳,۱۹۲۱۷۹,۹۸۵
۹ژاپن۲۳,۳۱۹,۰۹۴۴۷,۷۱۵
۱۰روسیه۲۱,۵۰۸,۹۶۱۳۹۱,۱۴۹

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۵۵ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۱۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.