آمار جهانی کرونا امروز پنج‌شنبه ۲۶ آبان ۱۴۰۱

آخرین آمار جهانی فوت و ابتلا به کرونا برای امروز پنج‌شنبه ۲۶ آبان ۱۴۰۱ منتشر شد.

به گزارش تازه‌نیوز، بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۴۱ میلیون و ۵۴۴ هزار و ۵۰۲ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۲۰ هزار و ۶۳ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.

به نقل از ایسنا، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۶۹ هزار و ۸۷۹ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی “ورلداُمتر”، آمریکا با بیش از ۱۰۰ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۲ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (پنج شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۱۰۰,۰۵۴,۷۹۴۱,۱۰۱,۳۷۰
۲هند۴۴,۶۶۸,۲۹۸۵۳۰,۵۴۶
۳فرانسه۳۷,۲۱۷,۰۳۹۱۵۸,۰۰۲
۴آلمان۳۶,۱۵۲,۴۹۰۱۵۶,۱۹۲
۵برزیل۳۴,۹۸۰,۰۷۴۶۸۸,۸۱۱
۶کره جنوبی۲۶,۴۱۲,۹۰۱۲۹,۸۶۲
۷انگلیس۲۳,۹۵۴,۱۹۲۱۹۵,۵۳۰
۸ایتالیا۲۳,۸۲۳,۱۹۲۱۷۹,۹۸۵
۹ژاپن۲۳,۴۲۶,۷۹۶۴۷,۸۲۶
۱۰روسیه۲۱,۵۱۴,۳۴۱۳۹۱,۲۱۲

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.