آمار جهانی کرونا امروز شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱

آخرین آمار جهانی کرونا برای امروز شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ منتشر شد.

به گزارش تازه‌نیوز، بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۴۲ میلیون و ۶۰۴ هزار و ۸۳۶ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۲۴ هزار و ۹۴۰ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.

به نقل از ایسنا، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۴۱ هزار و ۴۸۰ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی “ورلداُمتر”، آمریکا با بیش از ۱۰۰.۱ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۲ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۱۰۰,۱۵۶,۳۲۵۱,۱۰۲,۴۳۹
۲هند۴۴,۶۶۹,۵۲۷۵۳۰,۵۵۳
۳فرانسه۳۷,۲۸۷,۵۴۷۱۵۸,۱۶۳
۴آلمان۳۶,۲۰۵,۴۰۵۱۵۶,۶۱۳
۵برزیل۳۵,۰۳۹,۶۱۴۶۸۸,۹۵۸
۶کره جنوبی۲۶,۵۱۲,۷۵۴۲۹,۹۹۰
۷ایتالیا۲۴,۰۳۱,۵۳۸۱۸۰,۵۱۸
۸انگلیس۲۳,۹۷۷,۶۳۷۱۹۶,۲۴۱
۹ژاپن۲۳,۶۰۴,۱۷۶۴۸,۰۵۸
۱۰روسیه۲۱,۵۲۵,۵۶۷۳۹۱,۳۳۳

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۲۱۱ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۲۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.