اخبار مهم برای بورس امروز دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱

مهم‌ترین سیگنال‌ها برای بورس امروز دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ کدام است؟

به گزارش تازه‌نیوز، شاخص کل بورس تهران روز گذشته با رشد ۰.۸۳ درصدی گامی ۱۱ هزار و ۵۵۵ واحدی برداشت تا در بازپس‌گیری کانال ۱.۴ میلیونی موفق عمل کند. نماگر اصلی بازار سرمایه در پایان روز یکشنبه در ارتفاع یک میلیون و ۴۰۴ هزار و ۶۴۱ واحد رسید.

از سوی دیگر شاخص هم‌وزن نیز که نماینده تمام شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه به طور یکسان است، رشد ۱.۲۳ درصدی ثبت کرد و با ۴ هزار و ۸۹۶ واحد افزایش به محدوده ۴۰۲ هزار و ۸۵۵ واحد رسید.

امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روند متعادلی را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل هم در این روز عملکرد متعادلی را خواهد داشت.

به نقل از تجارت نیوز، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) اعلام کرد: بیش از چهار هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان سود سنواتی از طریق سجام به حساب بیش از ۲۷ میلیون سهامدار واریز شد.

واریز به موقع سود سنواتی عامل مهمی جهت افزایش استانداردهای بورس تهران به شمار می‌آید و راه را جهت افزایش اعتماد سهامداران به بورس باز می‌کند.

کامیون‌های بهمن دیزل با رقابت فروخته شد. بهمن دیزل روز گذشته ۷۱ دستگاه عرضه‌شده را با ۸ درصد رقابت در بورس کالا به فروش رساند.

عرضه محصولات در بورس کالا مزیت کشف قیمت به روش رقابتی را همراه دارد و همچنین باعث افزایش سودآوری تولیدکننده با کاهش اختلاف بین قیمت کارخانه و قیمت بازار آزاد می‌شود.

معاملات ثانویه هشتمین صندوق سرمایه‌گذاری طلا از امروز، دوشنبه ۳۰ آبان آغاز می‌شود. پذیره‌نویسی این صندوق سرمایه‌گذاری طی دو روز و در روز ۲۷ مهر امسال به پایان رسید.

صندوق نفیس نوعی صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر گواهی سپرده سکه طلا (ETF) است. افزایش معاملات در چنین صندوق‌هایی به ثبات و پایداری بازارهای موازی منجر خواهد شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.