آمار جهانی کرونا امروز دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱

آخرین آمار جهانی فوت و ابتلا به کرونا امروز دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ منتشر شد.

به گزارش تازه‌نیوز، بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۴۳ میلیون و ۱۳۶ هزار و ۳۸۵ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۲۶ هزار و ۱۲۴ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.

به نقل از ایسنا، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۹ هزار و ۱۱۷ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی “ورلداُمتر”، آمریکا با بیش از ۱۰۰.۲ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۳ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۱۰۰,۲۰۹,۱۰۱۱,۱۰۲,۶۶۸
۲هند۴۴,۶۷۰,۴۳۸۵۳۰,۵۸۶
۳فرانسه۳۷,۳۴۸,۸۳۹۱۵۸,۱۶۳
۴آلمان۳۶,۲۰۵,۴۰۵۱۵۶,۶۱۳
۵برزیل۳۵,۰۶۴,۳۲۰۶۸۹,۰۰۳
۶کره جنوبی۲۶,۵۸۱,۸۵۶۳۰,۰۶۶
۷ایتالیا۲۴,۰۳۱,۵۳۸۱۸۰,۵۱۸
۸انگلیس۲۳,۹۷۷,۶۳۷۱۹۶,۲۴۱
۹ژاپن۲۳,۷۷۱,۷۸۵۴۸,۲۸۱
۱۰روسیه۲۱,۵۳۶,۲۲۹۳۹۱,۴۵۴

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۲۹۶ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۲۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.