پایان نیمه اول پر التهاب با شکست ایران مقابل انگلیس

نیمه اول دیدار تیم‌های ایران و انگلیس با شکست شاگردان کی‌روش به پایان رسید.

به گزارش تازه‌نیوز، تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدار خود در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، از ساعت ۱۶:۳۰ امروز (دوشنبه) در ورزشگاه بین‌المللی الخلیفه شهر دوحه به مصاف تیم انگلیس رفت که نیمه نخست این بازی با شکست ۳ بر صفر تیم ایران مقابل انگلیس خاتمه یافت.

به نقل از تسنیم، جود بلینگهام در دقیقه ۳۵، باکایو ساکا در دقیقه ۴۳ و رحیم استرلینگ در دقیقه ۱+۴۵ گل‌های تیم انگلیس در نیمه اول را به ثمر رساندند.

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند (۲۰ – سیدحسین حسینی)، صادق محرمی، مرتضی پورعلی‌گنجی، احسان حاجی‌صفی، میلاد محمدی، مجید حسینی، علی کریمی، احمد نورالهی، روزبه چشمی، علیرضا جهانبخش و مهدی طارمی

ترکیب انگلیس: جردن پیکفورد، کیران تریپیه، جان استونز، هری مگوایر، لوک شاو، دکلان رایس، جود بلینگهام، میسون ماونت، باکایو ساکا، رحیم استرلینگ و هری کین.

داور: رافائل کلاوس از کشور برزیل

دقیقه ۲: اولین دفع توپ بازیکنان ایران در داخل محوطه جریمه

دقیقه ۳: روی کرنر ارسالی تیم انگلیس صحنه‌ای مشکوک در داخل محوطه جریمه طی برخورد روزبه‌ چشمی و مگوایر رخ داد که داور برزیلی این بازی اعتقادی به پنالتی نداشت و دستور ادامه بازی را داد.

دقیقه ۸: شوع غافلگیرکننده بازیکنان انگلیس و ارسال تند و تیز هری کین از جناح راست به شکلی خطرناک از مقابل دروازه بیرانوند عبور کرد و ضربه مگوایر هم با اختلاف اندک به تور کناری دروازه برخورد کرد.

دقیقه ۱۷: برخورد شدید علیرضا بیرانوند با مجید حسینی منجر به مصدومیت شدید دروازه‌بان کشورمان شد که به همین دلیل سیدحسین حسینی به جای او وارد زمین شد.

دقیقه ۲۲: ضربه ایستگاهی اعلام شده به سود ایران از جناح چپ با ارسال ضعیف جهانبخش از دست رفت و ساکا این توپ را از محوطه جریمه سه‌شیرها دور کرد.

دقیقه ۲۵: علیرضا جهانبخش به دلیل خطای بی‌دلیل روی مدافع انگلیس اولین کارت زرد بازی را دریافت کرد.

دقیقه ۳۰: حرکت ترکیبی و خوب انگلیسی‌ها با پاس در عرض ساکا یک موقعیت جدی برای سفیدپوشان انگلیس خلق کرد که ضربه میسون ماونت از روی خط شش قدم به شکلی خطرناک از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۳۲: ضربه سر بسیار خطرناک هری مگوایر روی کرنر ارسالی انگلیسی‌ها خطرناک‌ترین موقعیت بازی تا به این لحظه را خلق کرد که این توپ پس از برخورد به تیر افقی دروازه توسط مدافعان ایران دور شد.

دقیقه ۳۵: ارسال متعدد شاگردان ساوت گیت از کناره‌ها این بار جواب داد و سانتر دقیق لوک شاو را بلینگهام با یک ضربه سر دقیق به گنج دروازه حسینی فرستاد تا تیم انگلیس با یک گل از ایران پیش بیفتد.

دقیقه ۴۳: بازهم روی یک کرنر تیم انگلیس خطرساز شد و این‌بار باکایو ساکا با یک شوت دقیق توپ را به زیر طاق دروازه ایران فرستاد تا فاصله به دو گل افزایش یابد.

دقیقه ۱+۴۵: فرار تند و تیز بازیکنان انگلیس گل سوم را برای این تیم نیز به همراه داشت. در این صحنه هری کین با یک پاس در عرض توپ را روی پای استرلینگ قرار داد تا این بازیکن با یک ضربه دقیق گل سوم تیمش را نیز به ثمر برساند.

دقیقه ۱۱+۴۵: علیرضا جهانبخش روی معدود موقعیت‌های ایران در نیمه اول در داخل محوطه جریمه انگلیس صاحب یک موقعیت خطرناک شد که ضربه عجیب و بی دقت این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.