آمار جهانی کرونا سه‌شنبه ۱ آذر/ مرگ بیش از ۶ میلیون نفر

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۴۳ میلیون و ۴۴۹ هزار و ۸۰۸ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۲۷ هزار و ۷۰۹ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.

به گزارش تازه‌نیوز، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۸ هزار و ۴۸۹ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی “ورلداُمتر”، آمریکا با بیش از ۱۰۰.۲ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۳ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۱۰۰,۲۵۱,۳۵۴۱,۱۰۲,۹۱۵
۲هند۴۴,۶۷۰,۷۸۷۵۳۰,۵۹۱
۳فرانسه۳۷,۳۷۸,۱۷۴۱۵۸,۳۳۸
۴آلمان۳۶,۲۴۷,۰۸۱۱۵۶,۸۱۲
۵برزیل۳۵,۰۶۶,۱۹۹۶۸۹,۰۶۴
۶کره جنوبی۲۶,۶۵۴,۷۲۹۳۰,۱۱۱
۷ایتالیا۲۴,۰۳۱,۵۳۸۱۸۰,۵۱۸
۸انگلیس۲۳,۹۷۷,۶۳۷۱۹۶,۲۴۱
۹ژاپن۲۳,۸۱۴,۲۰۹۴۸,۳۳۸
۱۰روسیه۲۱,۵۴۰,۸۹۱۳۹۱,۵۰۹

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۳۶۸ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۲۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.