برخورد دولت با مشکلات اقتصادی هیاتی است/ یارانه نقدی در بودجه تعیین تکلیف شود!

یک اقتصاددان با انتقاد از فعالیبت‌های دولت در رابطه با مشکلات اقتصادی گفت: باید مطالعه شود و ببینند کالابرگ بهتر است یا یارانه‌ها.

به گزارش تازه‌نیوز، مهدی پازوکی، اقتصاددان درباره این که یارانه نقدی بهتر است یا کالابرگ گفت: به نظر می‌رسد که دولت استراتژی ندارد. یعنی بزرگ‌ترین مشکل کشور این است که دولت با مشکلات اقتصادی برخورد هیاتی می‌کند و برخورد علمی ندارد. اصلا باید مطالعه شود و ببینند کالابرگ بهتر است یا یارانه‌ها.

پازوکی با بیان این‌که ما هیچ مطالعه درستی در هیچ طرحی نداریم، عنوان کرد: برخورد با موضوعی مثل کالابرگ که مثل شعار نباید باشد و موضوع ساده‌ای نیست.

به نقل از خبرآنلاین، پازوکی با بیان این‌که بودجه ۱۴۰۲ در روزهای آینده به مجلس می‌رود، تصریح کرد: یارانه‌ها یا کالابرگ باید در بودجه دیده شده باشد. اگر قرار است یارانه‌ها بماند یا کالابرگ باشد، باید تکلیف این‌ها در بودجه مشخص شده باشد.

بیشتر بخوانید:

وی عنوان کرد: برای همین است که می‌گویم دولت با مسائل اقتصادی برخورد هیاتی دارد و این در حالی است که نیاز به اصلاح داریم.

پازوکی افزود: ما در هنگام بودجه‌ریزی باید برنامه داشته باشیم و هنوز بعد از یک سال و نیم از فعالیت دولت، شاهد هستیم که اصلا استراتژی مشخص ندارد و دولت نمی‌داند چه می‌کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.