آمار جهانی کرونا یک‌شنبه ۶ آذر/ ثبت بیش از ۳۱۸ هزار ابتلای جدید

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۴۵ میلیون و ۹۳۲ هزار و ۴۳۱ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۳۵ هزار و ۸۱۲ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.

به گزارش تازه‌نیوز، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۱۸ هزار و ۲۸۲ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی “ورلداُمتر”، آمریکا با بیش از ۱۰۰.۴ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۶ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۱۰۰,۴۵۸,۹۸۹۱,۱۰۴,۷۵۱
۲هند۴۴,۶۷۲,۶۳۳۵۳۰,۶۱۲
۳فرانسه۳۷,۶۳۹,۶۲۴۱۵۸,۶۳۹
۴آلمان۳۶,۳۷۳,۱۶۴۱۵۷,۴۹۵
۵برزیل۳۵,۲۰۶,۳۶۸۶۸۹,۵۴۵
۶کره جنوبی۲۶,۹۳۷,۵۱۶۳۰,۳۶۹
۷ژاپن۲۴,۳۷۲,۰۸۱۴۹,۰۳۶
۸ایتالیا۲۴,۲۶۰,۶۶۰۱۸۱,۰۹۸
۹انگلیس۲۴,۰۰۰,۱۰۱۱۹۶,۸۲۱
۱۰روسیه۲۱,۵۶۸,۸۴۶۳۹۱,۷۸۹

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۵۲۶ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۳۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.