کشف یک حمام لاکچری متعلق به رومیان باستان! + تصاویر

باستان شناسان یک حمام مجهز باستانی متعلق به رومیان را در انگلیس کشف کرده اند که مجهز به سونا و استخر بزرگ بوده است.

به گزارش تازه‌نیوز، حمامی لوکس متعلق به رومیان باستان در روتلند، میدلنز شرقی در انگلیس به تازگی توسط باستان شناسان کشف شده که مجهز به اتاق بخار و یک استخر بزرگ است. کارشناسان این هفته اعلام کردند این تاسیسات در جایی که گمان می‌رفت پیشتر یکی از نخستین انبار‌های نگهداری مواد مختلف باشد در جایی در انگلیس کشف شده است.

به نقل از باشگاه‌خبرنگاران، یافته‌های باستان شناسان نشان می‌دهد در این مکان موزاییکی ۱۵۰۰ ساله از ایلیاد هومر یافت شده است.
کارشناسان در ماه‌های اخیر در این مکان که متعلق به قرن سوم و چهارم پس از میلاد است کشف کردند که کاشی‌هایی که در این مجموعه مورد استفاده قرار گرفته است بسیار قدیمی است و به بیش از ۱۵۰۰ سال قبل تعلق دارد.

کشف یک حمام باستانی در انگلیس۱
این حمام کشف شده در دو طبقه جداگانه ساخته شده و دارای سیستم گرمایش از کف بوده که به صورت بسیار پیچیده‌ای طراحی شده است.
این مجموعه همچنین دارای یک مجموعه به عنوان اتاق گرمای متوسط بوده جایی که ساکنان ثروتمند این مجموعه در این مکان برخی خدمات پوستی را دریافت میکردند.

کشف یک حمام باستانی در انگلیس
این مکان که پیشتر تصور میشد یک انبار باشد به وسعت یک کلیسای کوچک است که به عنوان مجموعه‌ای از حمام ها، استخر و سونا مورد استفاده رومیان باستان قرار می‌گرفت.
علاوه بر وجود کاشی‌های قدیمی، دانشمندان یک مخزن آبی بزرگ هم کشف کرده اند که آب را از روی سقف به داخل این مجموعه می‌رسانده است.

دانشمندان معتقدند قدمت این مجموعه به اواخر دوره روم باستان یا اوایل قرون وسطی برمی گردد.

کشف یک حمام باستانی در انگلیس۱

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.