جو بایدن با گزینه حمله نظامی آمریکا به ایران موافقت خواهد کرد؟

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در رابطه با برنامه هسته‌ای کشورمان گفت: رئیس جمهور بایدن گفته، به عنوان آخرین راه حل، با یک گزینه نظامی موافقت خواهد کرد اما هنوز به آنجا نرسیدیم.

به گزارش تازه‌نیوز، تسنیم نوشت: رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران بار دیگر با مواضع مداخله جویانه در خصوص برنامه هسته‌ای و اغتشاش‌ها اظهار نظر کرده است.

وی در خصوص برنامه هسته‌ای ایران مدعی شد که تهران بسیار نزدیک به داشتن مواد شکافت پذیر کافی برای بمب است.

مالی در رابطه با درخواست‌های ایران که در راستای منافع ملی‌اش مطرح شده، گزارش ادعایی رسانه‌های غربی در مورد وجود ذرات اورانیوم را تکرار کرد و گفت که در میان درخواست‌های چالش برانگیز، ایران خواست آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تحقیقات درباره حضور ذرات اورانیوم را متوقف کند.

بیشتر بخوانید:

او بار دیگر در مورد مواضع مداخله جویانه آمریکا در قبال ایران، تکرار کرد که رئیس جمهور بایدن گفته، به عنوان آخرین راه حل، با یک گزینه نظامی موافقت خواهد کرد اما هنوز به آنجا نرسیدیم.

نماینده آمریکا همچنین مدعی شد که ایران منزوی‌تر از همیشه شده و بدین خاطر است که ما با بسیاری دیگر مطمئن شدیم که حقیقت آنچه در ایران اتفاق می‌افتد برای همه نمایان شود.

این مقام آمریکا بیان کرد که دولت بایدن با بنیامین نتانیاهو شخص مکلف برای تشکیل کابینه اسرائیل در خصوص این مسئله بنیادی که ایران نباید به سلاح اتمی دست پیداکند هیچ اختلافی ندارد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.