آمار جهانی کرونا امروز شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱

آخرین آمار جهانی فوت و ابتلا به کرونا برای امروز شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ منتشر شد.

به گزارش تازه‌نیوز، بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۴۹ میلیون و ۳۷۰ هزار و ۱۳۵ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۴۵ هزار و ۱۶۳ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.

به نقل از ایسنا، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۲۹ هزار و ۷۵۹ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی “ورلداُمتر”، آمریکا با بیش از ۱۰۰.۷ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۲ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۱۰۰,۷۸۷,۷۷۹ ۱,۱۰۶,۶۰۷
۲ هند ۴۴,۶۷۴,۱۹۵ ۵۳۰,۶۲۷
۳ فرانسه ۳۷,۹۷۵,۰۶۰ ۱۵۹,۰۹۳
۴ آلمان ۳۶,۵۵۷,۸۶۱ ۱۵۸,۱۹۸
۵ برزیل ۳۵,۳۷۵,۷۳۳ ۶۹۰,۱۲۹
۶ کره جنوبی ۲۷,۲۶۱,۵۲۶ ۳۰,۶۶۹
۷ ژاپن ۲۵,۰۲۱,۲۹۵ ۵۰,۰۱۳
۸ ایتالیا ۲۴,۴۸۸,۰۸۰ ۱۸۱,۷۳۳
۹ انگلیس ۲۴,۰۲۴,۷۴۶ ۱۹۷,۲۵۳
۱۰ روسیه ۲۱,۶۰۴,۳۳۴ ۳۹۲,۱۱۷

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۷۶۰ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۳۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.