آمار جهانی کرونا امروز جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱

آخرین آمار جهانی کرونا برای امروز جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ منتشر شد.

به گزارش تازه‌نیوز، بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۵۲ میلیون و ۲۵۵ هزار و ۲۴۶ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۵۴ هزار و ۴۲۵ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.

به نقل از ایسنا، همچنین براساس جدول جهانی “ورلداُمتر”، آمریکا با بیش از ۱۰۱ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۸ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۲ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع فوتی‌ها
۱ایالات متحده۱۰۱,۲۱۳,۶۳۸۱,۱۰۹,۳۹۴
۲هند۴۴,۶۷۵,۵۰۹۵۳۰,۶۵۳
۳فرانسه۳۸,۳۳۱,۴۳۰۱۵۹,۵۱۷
۴آلمان۳۶,۷۲۶,۰۶۱۱۵۸,۸۵۱
۵برزیل۳۵,۵۶۳,۰۴۴۶۹۰,۷۳۹
۶کره جنوبی۲۷,۶۱۱,۵۵۵۳۰,۹۷۵
۷ژاپن۲۵,۶۸۷,۷۹۸۵۱,۰۶۲
۸ایتالیا۲۴,۴۸۸,۰۸۰۱۸۱,۷۳۳
۹انگلیس۲۴,۰۲۴,۷۴۶۱۹۷,۲۵۳
۱۰روسیه۲۱,۶۴۳,۱۹۴۳۹۲,۴۵۴

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۰ هزار و ۴۸ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۵۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

انتهای پیام

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.