رانندگان حتما بخوانند؛ جزئیات طرح جدید پلیس برای برخورد با متخلفان!

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: برخی از رانندگان در ارقام پلاک دستکاری مى کنند.

به گزارش تازه‌نیوز، سرهنگ علی اصغر شریفی اظهار کرد: در  مورد پلاک دو موضوع مطرح می شود که موضوع اول  این است که برخی  از  رانندگان در  ارقام پلاک دستکاری  می  کنند مانند اینکه عدد ۱ را به دو تبدیل می  کند که این اقدام جرم است و بر  اساس ماده ٧٢٠ قانون مجازات اسلامی حبس از  شش ماه تا یکسال برای این فرد به همراه دارد.

وی افزود: یعنی اگر  پلیس  با چنین مواردی  روبرو گردد بدون اغماض  با این فرد برخورد کرده و فرد مجرم به دادسرا معرفی  خواهد شد.

به نقل از باشگاه خبرنگاران، سرهنگ شریفی گفت: ولی در مواقعی، راننده با استفاده از  وسایلی  مانند ماسک ، دستمال  و یا گل آلود کردن و یا هر وسیله‌ای دیگر اقدام به پوشش پلاک می‌نمایند.

رییس مرکز اطلاع رسانی  پلیس راهور تهران بزرگ  بیان کرد  : در  طرحی  که راهنمایی و رانندگی  اجرا خواهد کرد به این صورت است که همکاران بنده در  ورودی  های  طرح ترافیک مستقر  هستند چرا که بیشترین تخلفات پوشش و مخدوشی  پلاک در  این محدوده هاانجام می شود و از  پلاک متخلفین و بدون جرو بحث  عکس  گرفته و راننده متخلف  را جریمه می  نمایند.

بیشتر بخوانید:

وی  گفت: عکس گرفته شده به مرکز اجراییات تحویل داده می شود و همکاران بنده در  این مرکز با فرد خاطی تماس  گرفته و وی  را به کلاس  آموزشی  فرا می‌خوانند.

سرهنگ شریفی تصریح کرد: دلیل این کار هم این است  که خیلی  از  مردم به تخلفات پلاک خیلی  ساده نگاه می  کنند و در این کلاس  راننده متخلف  آموزشهای  لازم را می بیند و توجیه و ارشاد می  گردد که این تخلف  را دیگر  انجام ندهد.

وی  ادامه داد : ولی  اگر  راننده به کلاس مراجعه نکند و دوبار  برای  وی پیامک ارسال گردد، آن‌وقت توسط  راهنمایی و رانندگی ،عبارت منع خدمات روی  پلاک آنها درج می  گردد و اگر  بخواهند خلافی  بگیرند و یا نقل و انتقال انجام دهند ، خدمات آنان بسته میشود و این کار  تا زمانی  که به کلاس  مراجعه نکنند پابرجاست .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.